وقتی طلا رودست می زند

قیمت طلا در روز گذشته توانست صعود بسیار شدیدی را از خود نشان داده و قیمت آن به سطوح بالای گذشته بازگردد.
١۵ آبان, ١۴٠٠ شنبه ٠٩:۴۶
کد خبر: ٢٧١۵٩٣

به گزارش بنکر (Bankerهفته گذشته قیمت طلا از خود نوسان بسیار زیادی نشان داده و اکثر کارشناسان آن را نزولی پیش بینی کرده بودند چراکه فدرال رزرو اعلام کرد که برنامه خرید اوراق قرضه خود را کاهش خواهد داد.

با این حال کاهش ارزش بازده ده ساله خزانه داری ایالات متحده آمریکا کاهش یافته و باعث شد تا قیمت طلا بتواند به بالای 1800 دلار که سطح کلیدی آن به شمار می رود افزایش یابد.

افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو باعث می شود تا نرخ اوراق قرضه کوتاه مدت افزایش یافته و از طرف دیگر نرخ بازده ده ساله خزانه داری کاهش پیدا کند و در نتیجه قیمت اونس طلا بالا می رود.

از نظر فنی، تحلیل های تکنیکال طلا نشان می دهند که این فلز گرانبها در عدد 1811 دلار و 1814 دلار مقاومت ضعیفی داشته و مقاومت اصلی آن در نقطه 1817 دلار است که طلا در روز جمعه نتوانست از آن عبور کند.

از طرف دیگر طلا در نقطه 1805 دلار دارای یک حمایت نسبتا ضعیف است و هرگونه افت شدید تر می تواند قیمت آن را به سطح حمایت قدرتمند بعدی آن در عدد 1799 دلار برساند.

حال با توجه به انتشار داده های مشاغل ایالات متحده در روز جمعه گذشته باید منتظر ماند و دید که طلا در هفته آینده چه واکنشی از خود نشان خواهد داد و به کدام سو حرکت خواهد کرد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker instagram
نگاه بنکر
چهره های ماندگار