دلار، طلا را هم با خود بالا کشید

نائب رئیس اتحادیه طلاو جواهر از افزایش قیمت طلا به دلیل بالا رفتن نرخ ارز خبرداد.
١٠ فروردين, ١۴٠٠ سه شنبه ١٣:٢٩
کد خبر: ٢۶٩۴۴۶

به گزارش بنکر (Bankerمحمد کشتی آرای با بیان اینکه امروز انس جهانی با ۳۰ دلار کاهش با قیمت ۱۷۰۳ دلار عرضه شده است افزود: هم اکنون هر قطعه سکه طرح جدید ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۱۱ میلیون، نیم سکه ۶ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و سکه‌های گرمی ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان بفروش می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه افزایش نرخ ارز سبب افزایش قیمت طلا شده است گفت: امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱ میلیون و ۹۷ هزار تومان و هر مثقال طلا ۴ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان فروخته می‌شود.
نائب رئیس اتحادیه طلاو جواهر ادامه داد: هم اکنون حباب سکه ۵۰۰ هزار تومان است که با کاهش قیمت انس جهانی ۱۰۰ هزار تومان از قیمت حباب کاهش یافته است.

براساس گزارش بنکر، قیمت طلا در بازارهای آسیایی روند نزولی آغاز کرده و مرز ۱۷۰۰ دلار را از دست داد. با این سقوط احتمال می رود قیمت سکه در بازار داخلی نتواند روند افزایشی خود را حفظ کند.

مارگارت یانگ ، استراتژیست DailyFX به رویترز گفت: "عامل اصلی وضعیت کنونی قیمت طلا ، افزایش مداوم بازده بلند مدت اوراق دولت ایالات متحده است" او اضافه کرد که قیمت ها به طور مداوم کاهش می یابند،حتی اگر فلز زرد به عنوان محافظ تورم عمل کند. این استراتژیست در پاسخ به اینکه چرا با وجود افزایش حجم بسته مالی در آمریکا قیمت طلا نزولی می شود گفت: زیرا بسته های مالی نقدینگی را بخش واقعی تزریق می کند بنابراین ، چشم انداز اقتصادی نسبت به گذشته روشن تر است.


افزایش قیمت ارز در بازار

نرخ ارز امروز در بازار با افزایش همراه است.

 امروز هر دلار (تا لحظه تنظیم خبر) ۲۵ هزار و ۹۳۰ تومان و هر یورو ۳۱ هزار و ۱۰۰ تومان بفروش می‌رسد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار