بیت‌کوین یک کانال دیگر صعود کرد

پادشاه رمزارزها به قیمت ۵ ماه پیش بازگشت.

به گزارش بنکر (Banker بیت‌کوین که سقف تاریخی ۶۳ هزار دلاری را برای خود ثبت کرده است، اکنون دوباره در مسیر حرکت به سمت این سقف قرار گرفته است. بیت‌کوین در روز دوشنبه توانست بعد از ۵ ماه دوباره به مرز ۵۷ هزار دلاری بازگردد تا سرمایه‌گذاران را نسبت به ادامه صعود این رمزارز امیدوار کند.

بسیاری از شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران نیز در این مدت اعلام کرده‌اند که در زمان ریزش بازار میزان قابل‌توجهی از رمزارزها را در سبد دارایی خود جای داده‌اند. اما قطار آلت‌کوین‌ها هنوز راه نیفتاده است. بررسی‌های تاریخی در بازار نشان می‌دهند که معمولا ارزهای دیجیتال با کمی تاخیر روند صعودی بیت‌‌کوین را تکرار می‌کنند. تحلیل‌گران انتظار دارند که در صورت ثبات در روند فعلی بیت‌کوین، سایر رمزارزها نیز به زودی رشد خود را آغاز کنند.

 

عزم دلار و اوراق برای طلا

طلا صبح دوشنبه کاهشی شد؛ زیرا انتظار می‌رود فدرال رزرو ایالات متحده با وجود داده‌های ناامیدکننده در آخرین گزارش مشاغل، برنامه کاهش حمایت‌ها و خرید اوراق خود را آغاز کند. معاملات آتی طلا در روز دوشنبه از هزار و ۷۵۵ دلار آغاز شد اما نوسانات نزولی را تجربه کرد.

این در حالی است که در آخرین نظرسنجی سایت تحلیلی کیتکو، هر دو گروه تحلیل‌گران وال‌استریت و تحلیل‌گران شخصی غیرحرفه‌ای، در این هفته منتظر رشد ارزش طلا بودند. اما با تعدیل احساسات ناشی از گزارش اشتغال ایالات متحده در ماه سپتامبر و بهبود شاخص دلار و افزایش بازدهی اوراق خزانه‌داری، طلا مسیر خلاف انتظارات را در پیش گرفت.

شاخص دلار آمریکا در روز دوشنبه تا مرز ۳/ ۹۴ واحد پیشروی کرد، اما در ادامه روز کمی از ارزش خود را در برابر سبدی از ۶ ارز مهم دیگر از دست داد.

بازدهی اوراق خزانه‌داری ایالات متحده نیز روز گذشته افزایشی شد و اوراق ۱۰ ساله با رشد ۴ واحد مبنا (هر واحد مبنا برابر با ۰۱/ ۰ درصد) به ۶۱/ ۱ درصد رسید. این میزان در یک سال گذشته بی‌سابقه است.

در صورتی که طلا همین روند را در پیش بگیرد کانال‌های هزار و ۷۵۰ دلار و هزار و ۷۲۰ دلار را به عنوان نواحی حمایتی آن باید در نظر گرفت. اما در صورتی که طلا براساس انتظارات فعالان بازار رفتار کند و بتواند در ادامه هفته مسیر صعودی خود را پیدا کند، با مقاومت سنگین هزار و ۸۰۰ دلار روبه‌رو خواهد شد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار