وام طرح تدبیر بانک سپه+شرایط دریافت

در این طرح مشتریان حقیقی (انفرادی) یک فقره سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت - متمرکز و یا قرض الحسنه جاری کارت (بدون دسته چک - متمرکز) و با حداقل مبلغ ۱۰ میلیون ریال افتتاح می‌نمایند. این حساب تا سقف ۴۰۰ میلیون ریال مشمول اولویت دریافت تسهیلات می‌باشد.
٢۶ ارديبهشت, ١٣٩۶ سه شنبه ١۴:٠١
کد خبر: ١٩٠١۵٨

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، مشتریان در صورت تمایل می‌توانند تا هر سقفی نسبت به افتتاح حساب اقدام نمایند. مشتریان در صورت تمایل می‌توانند تا هر سقفی نسبت به افتتاح حساب اقدام نمایند و مدت ماندگاری سپرده‌گذاری ملاک برخورداری از اولویت دریافت تسهیلات خواهد بود.

تسری طرح تدبیر به مشتریان حقوقی شامل دستگاه ها، سازمانها و... جهت بهره مندی از دریافت تسهیلات این طرح برای پرسنل زیرمجموعه خود به عنوان اشخاص حقیقی، مستلزم عقد تفاهم نامه با هماهنگی اداره کل بازاریابی می باشد.

 

مزایای طرح :
   - برخورداری از تخفیف کارمزد به میزان پنجاه درصد تا سقف یک میلیون ریال به مدت یک سال؛
   - برخورداری از بیمه عمر زمانی یکساله رایگان (بیمه تسهیلات)؛
   - انتقال امتیاز دریافت تسهیلات صرفاً به بستگان درجه یک شخص افتتاح کننده حساب (همسر، فرزند، پدر، مادر، خواهر و برادر)، در صورت دارا بودن کلیه شرایط اعتباری شخص انتقال گیرنده؛
   - اولویت دریافت تسهیلات با توجه به بند «ج» ماده شش قانون عملیات بانکی بدون ربا ( مبنی بر اعطای امتیاز اولویت دریافت تسهیلات).
 
شرایط افتتاح حساب :
 حساب سپرده گذاری  حداقل مبلغ سپرده  مدت ماندگاری سپرده
 قرض الحسنه جاری کارت  10 میلیون ریال حداقل 6 ماه
کوتاه مدت  10 میلیون ریال  حداقل 7 ماه
شرایط پرداخت تسهیلات :
حساب سپرده گذاری مبلغ تسهیلات مدت بازپرداخت نرخ تسهیلات
قرض الحسنه جاری کارت 10 تا 400 میلیون ریال 24 تا 48 ماهه 14 ٪
کوتاه مدت 10 تا 400 میلیون ریال 24 تا 48 ماهه 17 ٪
نحوه برخورداری از مزیت اولویت دریافت تسهیلات به این صورت می‌باشد که مشتری ابتدا با سپرده گذاری در بانک (با حداقل مبلغ 10 میلیون ریال)، بعد از سپری شدن مدت زمان متناسب، علاوه بر اخذ کل مبلغ سپرده‌گذاری شده، از تسهیلات متناسب تا سقف 400 میلیون ریال بهره‌مند می‌شوند.
مدت بازپرداخت تسهیلات در صورت درخواست مشتری می تواند به یکی از طرق ذیل افزایش یابد:
     الف- پس از مشخص شدن مبلغ تسهیلات، به ازای هر یک ماه تأخیر در دریافت تسهیلات، سه ماه به مدت بازپرداخت تسهیلات اضافه می شود.
       ب- پس از مشخص شدن مبلغ تسهیلات، به ازای کاهش هر 3 درصد از مبلغ تسهیلات قابل پرداخت، یک ماه به مدت باز پرداخت تسهیلات اضافه می شود.
همچنین مشتریان در صورت تمایل می توانند ترکیب دو روش فوق جهت افزایش مدت بازپرداخت استفاده نمایند. در هر صورت مدت بازپرداخت تسهیلات حداکثر تا 48 ماه قابل افزایش است.
توجه: برای برخورداری از امتیاز دریافت تسهیلات، موجودی حساب نمی بایست از حداقل تعیین شده (10 میلیون ریال) کاهش یابد. در صورت کاهش مبلغ از حداقل تعیین شده به هر دلیلی، مبلغ تسهیلات متعلق به آن حساب به طور سیستمی صفر خواهد شد
با توجه به متغیر بودن مبلغ تسهیلات اعطایی از 10 میلیون ریال تا 400 میلیون ریال در این طرح، نحوه پرداخت تسهیلات در قالب عقود مختلف متناسب با مبالغ برخورداری مشتری به شرح زیر می‌باشد:
     الف- تسهیلات تا سقف 100 میلیون ریال: شعب می‌توانند با انعقاد قرارداد مرابحه با نرخ سود مربوطه (بدون اخذ آبونمان) اقدام به اعطای تسهیلات کالاهای اساسی بادوام در قالب کارت خرید اعتباری با اخذ ضامن/ضامنین معتبر و مورد قبول بانک مطابق ضوابط اعتباری و دستورالعمل‌های جاری نمایند.
تبصره: بدیهی است چنانچه مشتریان مشمول بند «الف» دارای شرایط عقد جعاله باشند، می‌تواند از عقد جعاله (شرایط بند «ب») به‌جای عقد مرابحه استفاده نمایند.
     ب- تسهیلات تا سقف 200 میلیون ریال: شعب می‌توانند با انعقاد قرارداد جعاله با نرخ سود مربوطه اقدام به اعطای تسهلات جعاله برای تعمیرات اساسی واحد مسکونی (اخذ تصاویر برابر اصل شده مدارک مربوط به دارا بودن واحد مسکونی)، با اخذ ضامنین معتبر و مورد قبول بانک مطابق ضوابط اعتباری و دستورالعمل‌های جاری نمایند.
تبصره: بدیهی است چنانچه مشتریان مشمول بند «الف» و «ب» بخواهند به جای ارایه ضامنین معتبر از ترهین ملک استفاده نمایند، شعب می‌توانند مطابق درخواست مشتری اقدام نمایند.
     ج- تسهیلات تا سقف 400 میلیون ریال: شعب می‌توانند با انعقاد قرارداد جعاله با نرخ سود مربوطه اقدام به اعطای تسهیلات جعاله برای تعمیرات اساسی واحد مسکونی با ترهین ملک مطابق ضوابط اعتباری و دستورالعمل‌های جاری نمایند.
تبصره: شعب می‌توانند برای اقشار خاص (با سطوح درآمدی بالا و سطوح شغلی شناخته شده نظیر اساتید دانشگاه، پزشکان، وکلا و...) با اخذ مجوز از رکن اعتباری که توسط مدیریت محترم امور اعتباری تعیین و متعاقباً اعلام می‌شود، به جای ترهین از ضامنین معتبر و مورد قبول بانک استفاده نمایند.
 
شرایط و ضوابط :
1- افتتاح تنها یک حساب طرح تدبیر برای هر شخص حقیقی برای برخورداری از تنها یک بار امتیاز اخذ تسهیلات از محل این طرح
2- نداشتن چک برگشتی سپرده گذار و ضامنین در نظام بانکی
3- فقدان بدهی و تعهدات سررسید گذشته، معوق و مشکوک الوصول سپرده گذار و ضامنین در نظام بانکی
4- مثبت بودن اعتبارسنجی بانک مبنی بر توان بازپرداخت تسهیلات اعطایی سپرده گذار و ضامنین
5- عدم استفاده از تسهیلات عقد جعاله برای تعمیرات همان واحد مسکونی (معرفی شده به بانک)
 
مدارک مورد نیاز :
1- تکمیل فرم درخواست و قرارداد افتتاح حساب سپرده طرح تدبیر (اخذ یک قطعه عکس، مهر و اثر انگشت از افراد بیسواد).
2- ارائه اصل و تصویر کارت ملی به همراه اصل و تصویر شناسنامه.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker aron
نگاه بنکر
چهره های ماندگار