۹۵ درصد وام ایران زمین به کم ریسک ها رسید

تحلیل کیفیت اعتباری تسهیلات و تعهدات اعطایی و سرمایه گذاری بانک ایران زمین نشان می دهد که ۹۳ هزار و ۳۴۹ میلیارد ریال از این مقدار تسهیلات به مشتریان با ریسک کم پرداخت شده که معادل ۹۵ درصد کل تسهیلات این بانک است.
٠١ تیر, ١۴٠١ چهارشنبه ١٠:٢١
کد خبر: ٢٧٣٧۴٣

به گزارش بنکر (Bankerطبق آمار منتشر شده بانک مرکزی نظام بانکی کشور در ۶ ماهه سال ۱۴۰۰ به میزان ۱۲۴.۱۰۸ میلیارد ریال تسهیلات به بخش خصوصی پرداخت کرد و آنطور که گقته می شود اولویت پرداخت این تسهیلات با بنگاههای متوسط و در حال توسعه بود.
 
 بررسی ها حکایت از کاهش پرداخت تسهیلات در برخی بانک ها طی دوره های مالی سال ۱۴۰۰ داشته که این اتفاق به سبب تعدیل تراز مطالبات مشکوک الوصول و غیرجاری رخ داده که از اهمیت بالایی برخوردار است. به بیان ساده تر بهتر است اگر زمینه مناسبی برای اعتبارسنجی اصولی مشتریان در بانک ها وجود ندارد پولی هم از بانکها خارج نشود.

بررسی ها نشان می دهد در پایان سال ۹۹ بانک ایران زمین توانسته بود ۵۱ هزار و ۲۵۷ میلیارد ریال تسهیلات به بخش خصوصی اعطا کند که این مقدار در پایان سال ۱۴۰۰ با رشد ۹۱ درصدی به ۹۸ هزار و ۲۰ میلیارد ریال رسید.

نتایج دیگر همچنین بیان می کند که بانک ایران زمین برای این حجم از تسهیلات ۳ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال ذخیره مطالبات مشکوک الوصول در نظر گرفته و تحلیل کیفیت اعتباری تسهیلات و تعهدات اعطایی و سرمایه گذاری ها نشان میدهد که ۹۳ هزار و ۳۴۹ میلیارد ریال از این مقدار تسهیلات به مشتریان با ریسک کم پرداخت شده که معادل ۹۵ درصد کل تسهیلات این بانک است و نشان از دامنه حفاظت بانک ایران زمین از منابع خود دارد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker aron
نگاه بنکر
چهره های ماندگار