شماره شبا تهران شارژ

یارانه ۷۲هزار تومانی را جدی نگیرید!

"مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس برای یکی شدن یارانه نقدی و طرح کمک معیشتی و پرداخت 72 هزار تومان به افراد را چندان جدی نگیرید چرا که این مصوبه باید به صحن علنی بیاید و نظر تمامی نمایندگان مجلس را جلب کند.

به گزارش بنکر (Banker)، این مصوبه هنوز قانون نشده که این همه جنجال برای آن صورت گرفته است." این سخنان حسن لطفی از اعضای کمیسیون تلفیق مجلس در گفت‌وگو با آفتاب یزد است. کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹ یک تغییر در لایحه بودجه سال آینده انجام داد که بسیار تعجب برانگیزاست. مصوبه‌ای که اگر قانون شود باعث می‌شود با تلفیق یارانه نقدی و کمک معیشتی ۶۰ میلیون نفری که اکنون هر دو یارانه را دریافت می‌کنند با کاهش رقم دریافتی مواجه ‌شوند، در حالی که ۱۸ میلیون نفری که کمک معیشتی به آنان تعلق نمی‌گیرد و فقط یارانه ۴۵هزار و ۵۰۰تومانی دریافت می‌کنند، هم از طرح کمک معیشتی برخوردار گردند.
 نماینده مردم رزن افزود: مجلس به زیرساختهای وزارت رفاه اعتماد دارد. اما دولت باید آزمون وسعی برقرار می‌کرد که افرادی که توانایی مالی دارند به آنها مبلغی پرداخت نشود. یعنی بر اساس آزمون وسع افراد واجد شرایط مشخص می‌شدند. مصوبه مجلس در راستای این امر است که براساس آزمون وسع افراد واجد شرایط مشخص شوند.
 وی در پاسخ به این سوال که منبع دولت پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان بوده است و آیا مجلس این پایگاه را مورد اعتماد نمی‌داند، گفت: ما می‌گوییم فهرست مردمی که به آنها پول پرداخت می‌شود در سامانه رفاه تنظیم و قرار دهید تا ما بدانیم به چه کسانی پول داده می‌شود و به راحتی مبالغ را کنترل کنیم. ما می‌گوییم زیرساخت سامانه وزارت رفاه درست است اما باید اسامی افراد مشمول طرحهای کمک نقدی در آن مشخص شود.
وی تصریح کرد: یعنی لیستشان را به خزانه بدهیم تا معلوم شود کی به کی است. دولت مکلف است این امر را رصد وارزیابی کند تا کسانی که استحقاق دریافتی ندارند، حذف شوند. وقتی فهرست همه به خزانه اعلام شود پرداختها کنترل می‌شود، چون فهرست افرادی که از آنها حمایت مالی می‌شود در یکجا متمرکز باشد تا کنترلهای لازم صورت بگیرد. وی ادامه داد: سامانه پرداخت جامع که حقوق و مزایا در آن یکپارچه آورده شود مشخص می‌شود که چه کسانی دریافتی‌های بالا دارند و این گونه با رصد آنها می‌توان کمکهای حمایتی را در مورد این افراد قطع کرد. 
وی گفت: ما می‌خواستیم به دولت کمک کنیم تا افراد متمول از کمکهای حمایتی برخوردار نباشند.حالا این همه موضع‌گیری نسبت به مصوبه‌ای که تنها در حد یک مصوبه است وقانون نشده محملی ندارد. باید صبر کرد این مصوبه در مجلس مطرح شود و نظر دولت رصد و نظر تمام نمایندگان در مورد آن لحاظ شود.شاید رای نیاورد بنابراین نباید آن را از هم اکنون خیلی جدی بگیریم که یارانه‌ها 72هزار تومان شده و یا دهکهای بالا از یارانه برخوردار می‌شوند. هدف ما شفاف‌سازی بوده است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار