شماره شبا تهران شارژ

کاهش خریداران دلار

در روزهای اخیر حجم‌های خرید دلار در بازار پایین آمده است و عده بیشتری تمایل پیدا کرده‌اند که ارز خود را به فروش برسانند. با این حال‌ عده‌ای هم معتقدند که قیمت‌های کنونی برای خرید مناسب است و در بازار تا حدی فعال شده‌اند.

به گزارش بنکر (Banker)، با این حال تعداد آنها بسیار کمتر از فروشندگان است و هیجان خرید خاصی نیز در بازار وجود نداشت.

این در حالی بود که برخی ازدارندگان دلار از بعدازظهر چهارشنبه از هراس افت بیشتر قیمت‌ها، مرتب در موقعیت فروش قرار گرفته‌اند. در واقع پیشروی بایدن در ایالت‌های مختلف در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، انتظارات ارزی در بازار داخلی را تحت تاثیر قرار می‌داد و موجب می‌شد که دلار کانال‌های قیمتی خود را یک به یک از دست بدهد.

صبح چهارشنبه پیروزی ترامپ در ایالات اوهایو، تگزاس و فلوریدا موجب شده بود که قیمت دلار حتی بالای مرز ۳۰ هزار تومانی معامله ‌شود،‌ ولی از ظهر چهارشنبه تا حدی تردیدها نسبت به نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بالا رفت؛ بایدن در ایالت ویسکانسین جلو افتاد و گفته می‌شد که با شمارش آرای پستی در میشیگان هم از ترامپ پیشی خواهد گرفت. همین اتفاق موجب شد که دلار به کانال ۲۹هزار تومانی بازگردد. واکنش بازار به انتخابات آمریکا در روز پنج شنبه و شنبه با شدت بیشتری ادامه یافت. دلار در این بازه زمانی ۵ کانال قیمتی را از دست داد و بیش از ۵ هزار تومان ارزان‌تر شد. با وجود این ریزش، عده‌ای از معامله‌گران اعتقاد دارند که قیمت دلار افت بیشتری را نیز تجربه خواهد کرد؛‌ آنها باور دارند، الگوی ریزش این ارز شبیه به سال ۹۷ خواهد بود. در آن مقطع زمانی، دلار پس از برخورد به محدوده ۱۹ هزار تومانی باریزش سنگینی مواجه شد و به‌تدریج تا مرز ۱۰ هزار تومانی عقب‌نشینی کرد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار