شماره شبا تهران شارژ

کامرز بانک: طلا گران می شود

تحلیلگران کامرز بانک پیش بینی می کنند که میانگین قیمت هر اونس طلا تا 3 ماه پایانی سال جدید میلادی به 1550 دلار خواهد رسید.

به گزارش بنکر (Banker سیاست های پولی انبساطی بانکهای مرکزی جهان عامل اصلی افزایش قیمت طلا طی ماه های آینده خواهد بود.

تحلیلگران بر این باورند که نقره و پلاتین نیز با افزایش قیمت بیشتری نسبت به طلا روبرو خواهند شد. قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون 14 درصد رشد داشته که این بهترین عملکرد این فلز گرانبها از سال 2010 به شمار می رود.

کامرز بانک اعلام کرد: پیش بینی ما این است که قیمت طلا تا پایان 2020 به 1550 دلار خواهد رسید. افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری و رشد تقاضای فیزیکی در آسیا عامل اصلی افزایش قیمت طلا طی ماه های آینده خواهد بود. روند صعودی قیمت طلا در شش ماه دوم 2020 سریعتر خواهد شد.

این بانک معتبر آلمانی نوشت: سیاست های انبساطی پولی بانکهای مرکزی بزرگ جهان سال آینده نیز ادامه خواهد یافت. به نظر می رسد احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا طی سال آینده بیشتر از افزایش نرخ بهره خواهد بود.

کامرز بانک پیش بینی می کند که فدرال رزرو آمریکا در سه ماه دوم 2020 نرخ بهره را کاهش خواهد داد. برآورد تحلیلگران نشان می دهد فدرال رزرو آمریکا از اواسط اکتبر تاکنون هر ماه 60 میلیارد دلار اوراق قرضه خریداری کرده است. بانکهای مرکزی اروپا و ژاپن نیز به خرید اوراق قرضه ادامه می دهند.

پیش بینی می شود این 3 بانک مرکزی بزرگ جهان طی ماه های آینده سیاست های انبساطی پولی خود را ادامه خواهند داد.

پایین بودن نرخ بهره واقعی در کشورهای صنعتی و توسعه یافته نیز می تواند عامل مهمی برای جذب سرمایه گذاران به بازار طلا باشد.

به نوشته سایت tala کامرز بانک بر این باور است که کاهش ارزش دلار آمریکا در سال 2020 نیز می تواند موجب تقویت قیمت جهانی طلا شود. به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، ارزش دلار آمریکا اکنون بیشتر از حد واقعی آن است.

از سوی دیگر تقاضای فیزیکی طلا در بازارهای هند و چین نیز با افزایش روبرو خواهد شد.

پیش بینی کامرز بانک نشان می دهد قیمت نقره نیز همراه با طلا در سال 2020 با افزایش همراه می شود. قیمت نقره از ابتدای امسال تاکنون 7 درصد رشد داشته است. میانگین قیمت هر اونس نقره تا پایان سال آینده به 18.50 دلار خواهد رسید.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار