شماره شبا تهران شارژ

کارشناسان در انتظار صعود بعدی طلا

پس از کاهش شدید قیمت ها در بازار طلا در هفته گذشته، قیمت طلا برای بار دیگر روندی صعودی به خود گرفته و شاهد حرکت های افزایشی می باشد. کارشناسان پیش بینی می کنند که قیمت طلا طی روز های آینده همچنان افزایشی باشد.

به گزارش بنکر (Bankerدر روز جمعه گذشته قیمت اونس طلا با یک حرکت کاهشی نسبتا عمیق مواجه شده و در سطح 1855 دلار ایستاد که نسبت به روز پیشین خود حدود 10 دلار کاهش را نشان می داد.

کارشناسان انتظار داشتند که با شروع به کار دولت بایدن اونس طلا حرکتی افزایشی داشته باشد و قیمت آن دیگر کاهش های زیادی را نبیند اما این اتفاق نیافتاد قیمت طلا بار دیگر یک روند کاهشی را تجربه کرد.

اما همچنان پیش بینی های افزایشی قیمت طلا به قوت خود باقی مانده اند. دانیل پاویلونیس، کارگزار ارشد کالاهای RJO Futures گفت که تورم عامل اصلی صعود بعدی طلا خواهد بود.

طبق نظر وی سیاست های مالی بانک مرکزی ایالات متحده و افزایش حجم نقدینگی در میان مردم می توانددر هفته های آینده باعث شود تا قیمت طلا حرکت صعودی خود را ادامه دهد.

از نظر این کارشناس بازار طلا در حال حاضر در یک محدوده به دام افتاد است اما با افزایش تورم این محدوده از بین رفته و طلا می تواند سطوح جدید بالایی را به دست بیاورد.

پاویلونیس معتقد است که با افزایش تورم و بدتر شدن شرایط اقتصادی سرمایه گذاران از بازار سهام به سمت طلا حرکت خواهند کرد که این می تواند برای طلا بسیار خوب باشد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار