کارت‌های بانکی بیمه می‌شوند

رییس کل بیمه مرکزی گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده به زودی کارت‌های بانکی و اعتباری شهروندان تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.
٠٩ آبان, ١۴٠٠ يكشنبه ٠٨:١۶
کد خبر: ٢٧١۵۴۵

به گزارش بنکر (Bankerغلامرضا سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی افزود: رایزنی‌های لازم برای آغاز تحت پوشش بیمه قرار دادن کارت‌های بانکی در حال انجام است. متاسفانه طی سال‌های اخیر سوءاستفاده‌های متفاوتی از کارت‌های بانکی شهروندان انجام شده که ورود صنعت بیمه به این حوزه می‌تواند خدمات ارزنده‌ای برای مردم داشته باشد.سلیمانی با تاکید بر اینکه صنعت بیمه باید به بخش‌های مختلف زندگی مردم ورود و آنان را تحت پوشش کامل قرار دهد، گفت: هدف اصلی صنعت بیمه باید کاهش دغدغه‌های مردم باشد.

رییس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه در سطح نفوذ بیمه ضعف‌های اساسی در کشور احساس می‌شود، ادامه داد: بسیاری از اموال کشور تحت پوشش بیمه نیستند و همین مورد یک ایراد اساسی است.
وی با اشاره به ضرورت توسعه صنعت بیمه در کشور گفت: صنعت بیمه در موارد مختلفی می‌تواند در کنار مردم باشد، ولی متاسفانه بیشترین تمرکز خود را روی بیمه شخص ثالث گذاشته است.

سلیمانی با اشاره به اینکه ضمانتنامه‌های بیمه‌ای مورد غفلت واقع شده، افزود: امروزه ضمانتنامه‌های بانکی به یکی از منابع درآمدی بانک‌ها تبدیل شده است؛ اگر استفاده از ضمانتنامه‌های بیمه‌ای آن‌طور که شایسته آن است در سطح جامعه رایج شود، صنعت بیمه کشور متحول می‌شود.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار