چه کسانی"یارانه معیشتی"نمی‌گیرند؟

در تبصره یک از ماده ۲ این پیش‌نویس علاوه بر اینکه جدولی برای در نظر گرفتن حداقل درآمد‌های سالانه و ماهانه خانوار‌ها منتشر شده، ۶ شرط برای افرادی که بسته حمایتی به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد، بیان شده است.

yaraneh

به گزارش بنکر (Banker)، در این پیش‌نویس آمده است که خانوار‌هایی که دارای واحد مسکونی، شغل و خودرو به‌طور همزمان هستند یا خانوار‌هایی که دارای دو واحد ملکی باشند، به علاوه خانوار‌هایی که ارزش ملک آن‌ها در تهران و کلان‌شهر‌ها یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و در سایر شهرستان‌ها ۹۰۰ میلیون تومان باشد؛ خانوار‌هایی که دارای خودروی سواری به ارزش بیش از ۳۰۰ میلیون تومان یا خودروی عمومی با ارزش بیش از ۴۰۰ میلیون تومان باشند، خانوار‌هایی که بیش از ۳ سفر خارجی غیرزیارتی داشته باشند و گیرندگان تسهیلات بانکی جمعا به مبلغ بیش از ۳۰۰ میلیون تومان که درحال بازپرداخت اقساط هستند نیز شامل دریافت بسته حمایتی نخواهند بود. به‌علاوه، کارفرمایانی که بیش از ۳ بیمه‌پرداز داشته باشند نیز از دریافت بسته معیشتی بی‌نصیب خواهند بود.

اما نکته دیگری که در مورد شاخص پرداخت یارانه بنزینی گفته شده، طبقه‌بندی درآمد‌های خانوار‌ها براساس بعد آن است. در جدول منتشرشده آمده است که خانوار‌های یک نفره‌ای که حداقل درآمد ماهانه آن‌ها ۴ میلیون تومان و خانوار‌های ۲ نفره‌ای که حداقل درآمد ماهانه آن‌ها ۵ میلیون تومان باشد، یارانه معیشتی نخواهند گرفت.
 
علاوه براین، خانوار‌های با بعد ۳ و ۴ نفره‌ای که حداقل درآمد ماهانه آن‌ها ۶ میلیون و ۷ میلیون تومان باشد نیز مشمول دریافت یارانه بنزین نیستند. در این جدول تاکید شده است که خانوار‌هایی که ۵ نفر و بیشتر هستند نیز اگر درآمد ماهانه آن‌ها حداقل ۸ میلیون تومان باشد، منتظر دریافت بسته حمایت معیشتی نباشند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار