چه چیزی باعث کاهش قیمت طلا شد؟

طی دو هفته گذشته قیمت طلا هیچ رشدی از خود نشان نداده و با یک کاهش اندک هفته خود را به پایان رسانده است. به نظر می رسد که در حال حاضر طلا توان چندانی برای افزایش قیمت ندارد.

به گزارش بنکر (Bankerدر دو هفته اخیر طلا توانست بالا ترین قیمت خود در این ماه را به دست آورد و تا 1798 دلار نیز رشد کرد اما نتوانست سطح 1800 دلاری را از آن خود کند که در نتیجه آن کاهشی شد.

همچنین در هفته دوم ماه گذشته (ماه آپریل) طلا توانست بالا ترین رشد ماهانه خود را به دست آورد و از قیمت 1745 دلار در آغاز هفته به 1770 دلار در پایان هفته رسید.

در هفته گذشته ما شاهد نوسانات بسیار زیادی در طلا بودیم اما در واقع طلا هفته را با قیمت 1777 دلار آغاز کرده و با همین قیمت نیز به پایان رساند.

مهم ترین عامل افزایشی قیمت طلا در دو هفته ابتدایی ماه آپریل ضعف شدید شاخص دلار آمریکا و کاهش ارزش آن بود که می توانید در نمودار بالا مشاهده کنید.

در آخرین هفته ماه مارس دلار آمریکا بالا ترین ارزش خود را تجربه می کرد که در نتیجه آن قیمت طلا به پایین ترین سطح خود در 1680 دلار رسیده بود.

اما پس از آن با شروع ماه آپریل ارزش دلار رو به کاهش گذاشته و به سه هفته به صورت متوالی کاهشی باقی ماند که فضا برای رشد طلا را مهیا می کرد.

طی هفته های گذشته ارزش شاخص دلار تا 89 نیز کاهش یافت که پایین ترین سطح ارزش دلار از سال 2018 بود. هم اکنون نیز شاخص دلار در عدد 91 قرار دارد.

قدرت دلار با بازده 10 ساله خزانه داری ایالات متحده رابطه عمیقی داشت و همراه با افزایش بازده قدرت دلار نیز افزایش یافته و در نتیجه قیمت طلا کاهش می یابد.

ما در ماه گذشته شاهد افزایش شدید بازده خزانه داری بودیم که در نتیجه آن جذابیت سرمایه گذاری در بازار دارایی های امن مانند طلا کاهش یافته و قیمت فلز زرد تا پایین ترین سطح چند ماهه سقوط کرد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار