چند پیش بینی مهم از بانک آمریکایی

بانک مریل لینچ در چشم انداز بازارهای جهانی که هفته پیش منتشر کرد، پیش بینی کرد ه است که میانگین قیمت هر اونس طلا در سال 2020 به 1494 دلار و قیمت هر اونس نقره نیز به 17.54 دلار خواهد رسید.

merrill-lynch

به گزارش بنکر (Banker)،  مایکل ویدمر استراتژیست بازار فلزات گرانبها در بانک مریل لینچ در این باره گفت: با توجه به متوقف شدن سیاست های انبساطی پولی فدرال رزرو آمریکا خیلی سخت بتوان از عملکرد بازار طلا در سال 2020 هیجان زده شد.

وی در ادامه افزود: طلا فاقد یک کاتالیزور اصلی برای افزایش بیشتر قیمت در سال 2020 است. نرخ بهره عامل اصلی افزایش قیمت طلا بوده است. تصور می کنم بانکهای مرکزی جهان باید سیاست های انبساطی پولی بیشتری را در نظر بگیرند تا شاهد رشد تقاضا و قیمت طلا باشیم.

بانک مریل لینچ پیش بینی کرده است که فدرال رزرو آمریکا سال آینده یک بار نرخ بهره را آن هم در شش ماه دوم کاهش خواهد داد. نظرسنجی موسسه CME FedWatch نیز نشان می دهد شانس کاهش نرخ بهره فدرال رزرو تا دسامبر سال آینده 50 درصد است.

این بانک پیش بینی کرده است که رشد اقتصادی آمریکا سال آینده به 1.7 درصد خواهد رسید که این رقم برای حمایت از رشد اشتغال کافی خواهد بود ولی برای مجبور کردن فدرال رزرو برای کاهش نرخ بهره کافی نیست.

براساس گزارش سایت tala ، فشارهای تورمی نیز در اقتصاد آمریکا حدود 2 درصد خواهد بود. این تحلیلگر اقتصادی افزود: وضعیت اقتصادی آمریکا رو به بهبود است و این مساله به ضرر طلا است. پایان یافتن جنگ تجاری آمریکا و چین می تواند به نفع اقتصاد ایالات متحده در سال 2020 باشد. ترامپ انگیزه زیادی داشت تا قبل از آغاز 2020 به یک توافق تجاری با چین دست پیدا کند. حداقل ترامپ می خواهد قبل از انتخابات ریاست جمهوری، به یک آتش بس موقتی با چین برسد.

این تحلیلگر بانک مریل لینچ بر این باور است که عزم سیاسی کافی در آمریکا وجود دارد تا مانع از رکود اقتصادی در سال 2020 شود.

بانک مریل لینچ پیش بینی می کند که کاهش ارزش دلار آمریکا می تواند در سال 2020 به نفع قیمت طلا باشد چرا که ارزش دلار هم اکنون فراتر از ارزش واقعی آن است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار