چرا قیمت طلا بالا نمی رود؟

طلا طی هفته گذشته و روز های ابتدایی این هفته فاند های افزایشی بسیاری را دریافت کرده است اما بازهم توان چندانی برای افزایش قیمت ها از خود نشان نمی دهد. دلیل این موضوع چیست؟

به گزارش بنکر (Bankerبزرگترین عامل افزایشی طلا که بر خلاف انتظارات کارشناسان باعث صعود قیمت ها نشد رونمایی از بسته محرک مالی 2 تریلیون دلاری توسط رئیس جمهور جدید ایالات متحده بود.
مهم ترین دلیل این موضوع را می توان نامعلوم بودن وضعیت این محرک و دیگر اقدامات رئیس جمهور ایالات متحده دانست. جو بایدن ابتدا لازم است وارد دفتر ریاست جمهوری شده و این محرک را از طریق سنا و مجلس نمایندگان به جریان بیاندازد تا رنگ و بوی واقعیت به خود بگیرد.

سرعت به نتیجه رسیدن بسته محرک مالی می تواند بسیار کند باشد. تنها لازم است چند جمهوری خواهد در سنا به این لایجه نه بگویند تا دولت و مجلس سنا درگیر یک پروسه طولانی در تصویب این بسته محرک مالی شوند.

همچنین وضعیت بسیار وخیم اقتصاد ایالات متحده و چشم اندازه نگران کننده در کوتاه مدت باعث به وحشت افتادن سرمایه گذاران شده و آن ها به سمت نگهداری پول نقد حرکت می کنند.

در این شرایط جذابیت فلزات گرانبها از بین رفته و فشار فروش آنها افزایش خواهد یافت. همچنین دلار قدرت بیشتری به دست آورده و ارزش شاخص آن افزایش پیدا کرده است.

طی روز های آینده بایدن بالاخره وارد کاخ سفید خواهد شد و در نتیجه بازار ها منتظر اقدامات اولیه دولت بایدن خواهند شد که می تواند تغییراتی اساسی را در قیمت ها ایجاد کند.

منبع: Kitco/tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار