چرا سکه بیشتر از دلار افتاد؟

بیشتر فعالان بازار باور داشتند، عامل مهمی که موجب شد سکه تمام‌ بهار آزادی افت بیشتری را نسبت به قیمت دلار تجربه کند، افت قیمت طلای جهانی بود.

به گزارش بنکر (Banker)، طلای جهانی در طول هفته عمدتا روند کاهشی داشت و تنها در آخرین روز هفته کمی سیگنال‌های افزایشی را به وضوح از خود بروز ‌داد.  با این حال یک مقایسه ساده از کاهش طلای جهانی در هفته جاری نسبت به هفته قبل خبر می‌دهد. حدود ساعت ۳ بعدازظهر پنج‌شنبه دو هفته قبل، ارزش طلای جهانی هزار و ۵۷۹ دلار بود، ولی در همین مقطع زمانی، پنج‌شنبه گذشته هر اونس طلا با قیمت هزار و ۵۶۵ دلار به فروش می‌رفت که بیانگر کاهش ۸/ ۰ درصدی طی یک هفته بود.

در واقع می‌توان گفت حداقل ۸/ ۰درصدی از افت قیمت سکه ناشی از روند بازارهای جهانی بود. در این میان دلار نیز در هفته گذشته نیم درصد از ارزش خود را از دست داده و این افت نیز بر قیمت سکه اثر می‌گذاشت. به بیان ساده‌تر در هفته گذشته قیمت سکه تحت‌تاثیر دو متغیر کاهشی بنیادی قرار داشت، ولی در بازار ارز بیشتر معامله‌گران رفتار احتیاطی داشتند و چندان نسبت به خرید و فروش ارز هیجانی عمل نمی‌کردند. البته در بازار ارز یک نکته مشخص بود و آن این که معامله‌گران به سادگی حاضر به از دست دادن مرز ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومانی نبودند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار