شماره شبا تهران شارژ

پیگیری اجرای کامل قانون جدید چک

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ضمن اشاره به مغفول ماندن اجرای بخش‌های مهمی از قانون جدید صدور چک از جمله چک الکترونیک گفت: این کمیسیون بعد از تعطیلات مجلس، مکاتبه‌ای در این باره با وزارت اقتصاد خواهد داشت.

به گزارش بنکر (Bankerحسن نوروزی، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی درباره عدم اجرای قانون جدید چک گفت: قانون صدور چک در سال ۱۳۹۷ در مجلس شورای اسلامی اصلاح و تصویب شد. قانون جدید در کاهش چک‌های برگشتی بسیار تاثیرگذار بود به گونه‌ای که نسبت تعداد چک‌های برگشتی به کل چک‌های صادره در سال ۱۳۹۸ در مقایسه با سال ۱۳۹۷به میزان قابل‌توجهی کاهش یافته است.

وی ادامه داد: قرار بود آیین‌نامه‌های قانون جدید چک تا آذرماه ۹۹ به‌طور کامل تدوین و به بانک‌ها ابلاغ شود. به‌رغم مزایای قانون جدید، اما هنوز بندهایی از این قانون از جمله «صدور چک الکترونیک» مغفول مانده و بانک‌ها نسبت به آن بی‌توجه هستند.

نوروزی در پایان تاکید کرد: کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس بعد از تعطیلات مجلس، مکاتبه‌ای در این باره با وزارت اقتصاد خواهد داشت. مجلس معتقد است در اجرای این قانون تمرد صورت گرفته است. تمام محورهای قانون جدید چک باید اجرایی شود.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار