پیش بینی قیمت طلا و دلار در هفته آینده

از هفته گذشته مذاکرات ایران با اروپایی های عضو برجام آغاز شد. این مذاکرات تاثیر بسیار زیادی بر روی بازار گذاشته و پس از اولین نشست قیمت سکه کاهش قابل توجهی یافت.

به گزارش بنکر (Bankerدر حال حاضر قیمت سکه امام در کانال 10640 تومان قرار داشته و نسبت به هفته گذشته بیش از 200 هزار تومان افزایش قیمت نشان داده است.

پس از اولین دوره نشست مذاکرات اتریش قیمت سکه تا 10400 تومان نیز سقوط کرد و دلار نیز در محدوده 24500 تومان تا 25200 تومان حبس شد.

با این وجود قیمت دلار در صرافی ملی به شکل قابل توجهی کاهش یافته و به زیر 24 هزار تومان کاهش یافته است. هم اکنون قیمت هر دلار در صرافی ملی 23991 تومان می باشد.

برخلاف سکه، دلار واکنش زیادی به نشست های برجام نشان نداده و قیمت آن کاهش قابل توجهی را نشان نداد. قیمت دلار در بازار همچنان در محدوده 25 هزار تومان در حال نوسان می باشد.

کارشناسان معتقدند که مهم ترین دلیل عدم واکنش جدی دلار به نشست های وین، عدم ایجاد احساسات مثبت نسبت به آینده این مذاکرات در میان معامله گران می باشد.

با این وجود می توان پیش بینی کرد که تنها در صورتی قیمت دلار کاهش می یابد که اخبار قطعی از پیشرفت در مذاکرات و رفع تحریم ها منتشر شود.

در صورتی که این اتفاق بیافتد، دلار سطح حمایت بسیار مهم خود در 24500 تومان را از دست داده و پس از چند هفته نوسان در بالای این سطح، کاهشی خواهد شد.

سکه نیز در صورت کاهشی شدن دلار، برای بار دیگر حمایت خود در سطح 10500 تومان را از دست خواهد داد و حتی می تواند به زیر سطح 10 میلیون تومان سقوط کند.

در روند معکوس و برای افزایشی شدن قیمت ها دلار باید مقاومت 25200 تومان را شکسته و به بالای آن صعود کند. همچنین سکه نیز احتیاج دارد تا سطح حمایت پیشین خود در 10800 تومان را بازپس بگیرد تا به بالای 11 میلیون تومان صعود کند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار