شماره شبا تهران شارژ

پیش بینی سرمایه گذاران از آینده طلا

قیمت طلا طی روز های اخیر یک روند متناوب کاهشی را در پی گرفته بود که باعث شدن تا شاهد افت شدید قیمت طلا در بازار باشیم.

به گزارش بنکر (Bankerاما کارشناسان و سرمایه گذاران بازار طلا آینده این فلز ارزشمند را چگونه پیش بینی می کنند؟

در حال حاضر پیش بینی کارشناسان با پیش بینی سرمایه گذاران بازار طلا تفاوت بسیار زیادی دارد. کارشناسان بر این اعتقادند که در روز های پیش رو قیمت طلا باز هم کاهش خواهد یافت اما سرمایه گذاران اعتقادی مبنی بر افزایشی شدن قیمت ها را دارند.
کارشناسان معتقدند که اگر اس طلا به زیر 1825 دلار سقوط کند به راحتی نمی تواند قیمت های از دست رفته خود را بازیابی کرده و روند افزایشی آن بسیار سخت خواهد بود.

در روز جمعه انس طلا شاهد فشار فروش بسیار شدیدی بود چرا که سرمایه گذاران از رشد بازار سهام به وحشت افتاده و شروع به فروش طلا های خود و حرکت به سمت بازار بورس کردند.

همچنین از طرف دیگر افزایش ارزش شاخص آمریکا نیز در این مدت اخیر برای طلا بسیار گران تمام شده و روند نزولی طلا را بیش از پیش تسهیل کرد.

کارشناسان بازار معتقدند که طلا هنوز هم شانس صعودی بسیار زیادی دارد اما مدتی طول خواهد کشید تا بتواند برای بار دیگر فرایند صعودی خود را آغاز کند.
طبق نظر سنجی انجام شده توسط کیتکو نیوز در هفته گذشته 37.5 درصد کارشناسان معتقد بودند که قیمت طلا در این هفته نزولی خواهد بود و 25 درصد نیز حرکت صعودی را خواستار شدند. 37.5 درصد باقی مانده نیز موضع بی طرف اختیار کردند.

اما اعتقاد سرمایه گذاران کاملا متفاوت با اعتقاد کارشناسان بود. بیش از نیمی از سرمایه گذاران شرکت کننده در این نظر سنجی یعنی 54.4 درصد آنها معتقد بودند که قیمت طلا در روز های آینده این هفته افزایش خواهد یافت.

البته ناگفته نماند که 23.7 درصد از سرمایه گذاران نیز از کاهش قیمت ها طرفداری کردی و 21.9 درصد نیز بی طرف بودند.

منبع: Kitco/tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار