شماره شبا تهران شارژ

پیش بینی و تحلیل تکنیکال قیمت طلا

این اولین بار نیست که ما با انتخابات مواجه می شویم و بسیاری انتظار دارند که قیمت ها به شکل قابل توجهی افزایش یا کاهش داشته باشد اما همانطور که در تاریخ دیده ایم همیشه قرار نیست این اتفاق بیافتد.

به گزارش بنکر (Bankerچهار سال پیش در سال 2016 که قرار بود ترامپ برای اولین بار به میدان رقابت برای ریاست جمهوری بیاید، کارشناسان پیش بینی می کردند که در صورت پیروزی ترامپ قیمت طلا افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

اما بر خلاف پیش بینی ها با آمدن ترامپ طلا ابتدا یک افزایش قیمت را تجربه کرده و سپس نمودار برعکس شده و یک کاهش 50 دلاری را نشان داد. اکنون نیز بازار در حال حرکت به همین گونه می باشد.

دلیل این موضوع واکنش های تند و تیز ابتدایی در ساعات اولیه می باشد که پس از چند ساعت از بین رفته و قیمت طلا ابتدا صعودی و سپس یک سیر نزولی پیدا می کند.

افزایش پنجاه درصدی قیمت طلا در دوران ریاست جمهوری ترامپ نیز تنها به واسطه سرکار آمدن ترامپ نبود بلکه رابطه کاملا مستقیمی با شیوع بیماری همه گیر کرونا و تامین بودجه بسیار زیادی برای جبران مشکلات اقتصادی ناشی از آن بود.

انتخابات امسال نیز شرایط مشابهی را مانند چهارسال گذشته ایجاد کرده است. نمودار طلا در روز گذشته تغیرات شدید قیمت طلا و یک کاهش و افزایش پی در پی را نشان می دهد.

همچنین شرایط کنونی بسیار پیچیده تر شده است. برخلاف پیش بینی ها اکثر کرسی های سنا همچنان در دست جمهوری خواهان باقی مانده ولی احتمال پیروزی بایدن بسیار بالاست.

در نتیجه این موضوع به هیچ عنوان نمی توان پیش بینی دقیقی از وضعیت بسته های محرک مالی در آینده داشت چرا که یک سنای جمهوری خواه مطمعنا تصمیمی متفاوت با یک کاخ سفید دموکرات خواهد داشت.

با توجه به این که در انتخابات امسال ایالات متحده همچنان دموکرات ها در اقلیت سنا باقی مانده اند و ترامب نیز بدون مناقشه قدرت را رها نخواهد کرد طلا شرایطی مانند چهار سال پیش خود را تکرار خواهد کرد.

منبع: kitco

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار