پیش بینی بانک UBS از قیمت طلا

بانک یو بی اس گرچه معتقد است که روند بازار طلا در شش ماه نخست صعودی است و احتمال افزایش قیمت تا 1700 دلار در هر اونس وجود دارد ولی پیش بینی کرده است که قیمت طلا تا 3 ماه آینده به 1650 دلار خواهد رسید.

به گزارش (Banker یو بی اس افزود: افزایش اخیر قیمت طلا بیشتر به دلیل نقش آن برای متنوع کردن سبد سرمایه گذاری و پوشش ریسک سرمایه گذاری در برابر نااطمینانی است.

افزایش قیمت طلا در هفته های اخیر در شرایطی است که ارزش دلار آمریکا نیز با افزایش نسبی روبرو شده و شاخص سهام در بازار بورس وال استریت نیز رشد خوبی داشته است.

از سوی دیگر نگرانی های مربوط به گسترش ویروس کرونا و تبعات منفی آن بر اقتصاد جهانی عامل مهمی برای افزایش تقاضا و قیمت طلا بوده است.

محتمل ترین سناریو این است که تاثیر ویروس کرونا بر اقتصاد جهانی محدود به سه ماه نخست 2020 خواهد بود. با این حال نگرانی های زیادی درباره گسترش ویروس به سایر کشورها وجود دارد.

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که نرخ بهره واقعی نیز همچنان منفی است و سرمایه گذاران تمایل زیادی برای خرید طلا دارند. به همین دلیل پیش بینی می شود بازار طلا در شش ماه نخست 2020 روند صعودی داشته باشد.

بسیاری از سرمایه گذاران بین المللی نیز منتظر کاهش قیمت طلا بودند تا نسبت به خرید اقدام کنند ولی در واقع از بازار عقب افتادند.

یو بی اس افزود: کاهش احتمالی نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در ماه آوریل یا تشدید بحران کرونا می تواند قیمت طلا را تا 1700 دلار افزایش دهد. این دو عامل می تواند تاثیر مثبتی نیز بر بازار نقره و پلاتین داشته باشد.

با توجه به رشد شارپ قیمت طلا در هفته های اخیر پیش بینی می شود قیمت این فلز گرانبها تا 3 ماه آینده به 1650 دلار برسد. این رقم در پیش بینی قبلی 1550 دلار اعلام شده بود.

این بانک پیش بینی کرده است که قیمت طلا در شش ماه دوم امسال اصلاح خواهد شد. با بهبود رشد اقتصادی جهان و افزایش نرخ بهره واقعی، تقاضا برای طلا کاهش خواهد یافت.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار