پیش بینی بازارها

یک کارشناس بازارهای مالی درخصوص پیش‌بینی از قیمت دلار گفت: ارزش واقعی دلار نهایتا پایان سال جاری باتوجه به نقدینگی، رشد اقتصادی و نرخ بهره رسمی نزدیک به ۳۱ تا ۳۲ هزار تومان خواهد بود.
٢٠ ارديبهشت, ١۴٠١ سه شنبه ٠٨:٣٧
کد خبر: ٢٧٣٢٨٢

به گزارش بنکر (Bankerمیلاد صادقی، دراین مورد ادامه داد: اما اینکه بازار چه قیمتی را می‌بیند الان نمی‌شود درمورد آن حرف زد و بستگی به فاکورهایی خارج از بازار مثل توافق وین و انتظارات تورمی دارد.


پیش‌بینی طلا

عبدالله مشکانی، کارشناس بازارهای مالی بیان کرد: بخشی از قیمت طلا وابسته به دلار و بخشی از آن وابسته به انس جهانی است.

او درمورد انس جهانی ادامه داد: با چاپ پولی که تاکنون آمریکا داشته قیمت طلای جهانی باید روندی صعودی را طی می‌کرد. عاملی که مانع صعود قیمت شد این است که آمریکا درحال پیش گرفتن سیاست‌های انقباضی است.

مشکانی بین کرد: اگر آمریکا این سیاست پولی را ادامه دهد طلا در همین قیمت‌ها باقی می‌ماند و حتی ممکن است افت کند. البته این پیش‌بینی‌ها درصورتی است که در سیاست پولی آمریکا اتفاق جدیدی نیفتد و اخبار جنگی روسیه و اوکراین و از آن سمت در سیاست‌های چین اتفاق خاصی نیفتد.


پیش‌بینی شاخص کل بورس

روند معاملات بورس امروز با تشدید عرضه و کاهش تقاضا همراه بود و گروه‌های پالایشی، پتروشیمی، بانکی و فلزات اساسی تمایل بیش‌تری به اصلاح و استراحت نشان دادند. برخی کارشناسان بازار سرمایه عقیده دارند که فاز اصلاحی امروز طبیعی است و شاخص تا پایان سال صعودی می‌ماند.

عرفان هودی، کارشناس بازار سرمایه می‌گوید: امروز بورس در پایان معاملات سبزپوش شد. به همین علت بازار فردا روند متعادل و در نهایت مثبتی را تجربه خواهد کرد.

وی با اشاره به دلایل رشد بورس اظهار می‌کند: به دلایلی مختلفی مثل به نتیجه نرسیدن مذاکرات، انتظارات تورمی، افزایش قیمت دلار و تنش‌های جهانی تالار شیشه‌ای صعودی است و احتمالا تا پایان سال به شاخص دو میلیون الی دو میلیون و ۳۰۰ هزار واحدی برسیم.

هودی درباره دو میلیونی شدن شاخص می‌گوید: با توجه به وضعیت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، بسیاری از صنایع تحت تاثیر قرار گرفته و صعودی می‌شوند.

این کارشناس بازار سرمایه توضیح می‌دهد: اگر جهان به صلح برسد، قیمت‌های جهانی کاهش می‌یابد و در مقابل بورس کاهشی می‌شود. همچنین اگر برجام به نتیجه برسد، قیمت دلار افت می‌کند و با توجه به اینکه بیش ۶۰ درصد سهام وابسته به بازارهای جهانی هستند در نهایت تالار شیشه‌ای نزولی می‌شود. در دید کوتاه مدت بازار با یک شوک صعودی می‌شود.

این کارشناس بازار سرمایه در نهایت می‌گوید: سرمایه‌گذاری بلندمدت در بورس سودآور است.


پیش‌بینی بیت‌کوین

هفت روز پیش هم قیمت بیت‌کوین به زیر میانگین متحرک ۲۰ ماهه سقوط گرد و این خبر خوبی برای بازار رمزارزها نیست. هفت روز پیش اولین کندل ماهانه بیت‌کوین زیر میانگین متحرک ۲۰ ماهه بسته شد. اگرچه ما روند صعودی خوبی داشتیم اما این اتفاق مانند مهر خاتمه روند صعودی عمل می‌کند. البته نباید زیاد نگران بود.

بیت‌کوین هنوز حمایت‌های معتبری در محدوده ۳۰ هزار و ۲۷ هزار دلار دارد. اما وقتی قیمت از میانگین متحرک بلندمدت پایین‌تر بسته می‌شود احتمالا برای دو تا چهار ما شاهد روند نزولی هستیم.

سونسون به بازار رمزارزها بدبین نیست. بلکه عقیده دارد احتمالا قبل از صعود به اعداد بالاتر باید بازار کمی ریزش کند. این کارشناس عقیده دارد که حمایت‌های ۲۷ و ۲۳ هزار دلار کف قیمت بیت‌کوین هستند.

البته اینکه سونسون می‌گوید روند صعودی بلندمدت تمام شد فقط یک پیش‌بینی است. برخی از کارشناسان هم کف قیمت بیت‌کوین را ۳۰ هزار دلار می‌دانند و عقیده دارند بازار از این محدوده بیشتر ریزش نمی‌کند.

یک تحلیلگر معروف به نام کریدیبل هم در رابطه با شرایط بازار گفت:«خرس‌های بیت‌کوین می‌توانند به آرزوی خود برسند و بیت‌کوین را به زیر ۳۰ هزار دلار بکشانند اما حالا وقتش نیست. بعید نیست که قبل از اینکه بیت‌کوین به زیر ۳۰ هزار دلار ریزش کند تا ۱۰۰ هزار دلار رشد کند.»


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker aron
نگاه بنکر
چهره های ماندگار