شماره شبا تهران شارژ

پیش بینی افزایش قیمت طلا تا ۱۸۰۰ دلار

تحلیلگر ارشد موسسه تحقیقاتی Midas Touch Consulting تاکید کرد: طلا زمان بیشتری نیاز دارد تا مقاومت 1600 دلاری را با قدرت بشکند ولی به نظر من قیمت جهانی طلا در شرایط کنونی در یک روند صعودی قرار دارد.

به گزارش بنکر (Banker)، وی افزود: هر گونه کاهش قیمت طلا در شرایط فعلی فرصت مناسبی برای خرید خواهد بود. گرچه قیمت طلا از 1160 دلار در ماه اوت 2018 میلادی تاکنون بیش از 450 دلار افزایش داشته ولی هیچ گونه ضعفی در نیروهای ساختاری بازار طلا دیده نمی شود و انتظار داریم که این روند صعودی قیمت ادامه یابد.

این تحلیلگر ارشد اقتصادی گفت: تحلیل تکنیکال کوتاه مدت نشان می دهد که با شکسته شدن پرقدرت مقاومت 1590 دلاری، قیمت جهانی هر اونس طلا تا سه ماه نخست سال آینده به 1800 دلار خواهد رسید. طلا باید در کوتاه مدت سطح حمایتی 1550 دلاری را حفظ کند. اگر در روند نزولی سطح حمایتی 1535 دلاری شکسته شود، این مساله به ضرر اعتماد سرمایه گذاران خواهد بود.

وی اظهار داشت: به نظر می رسد قیمت طلا در شرایط کنونی در محدوده 1535 تا 1600 دلار در نوسان خواهد بود و شکسته شدن سطح مقاومتی 1600 دلاری نیاز به زمان بیشتری خواهد داشت. گرچه طلا در سال 2019 میلادی عملکرد بسیار خوبی از نظر قیمتی داشته ولی پیش بینی می شود که این عملکرد مثبت در سال 2020 نیز ادامه یابد. به نظر می رسد عوامل مهمی که از اوت 2019 میلادی تاکنون موجب افزایش چشمگیر قیمت طلا شده، همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند. سرمایه گذاران بازار طلا همچنان امیدواری زیادی به این بازار دارند.

وی افزود: گرچه نسبت به روند صعودی قیمت طلا امیدوار و خوش بین هستم ولی این روند صعودی با مشکلات و چالش هایی روبرو است. فعالیت سفته بازان در بازار یک عامل مهم نگرانی است.

منبع: tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار