شماره شبا تهران شارژ

پشت پرده ارزهای بازنگشته

رئیس کل بانک مرکزی جزئیات جدیدی از برنگشتن ارزهای صادراتی بیان کرد که نشان می دهد در این قضیه نیز رد پای کارت های بازرگانی یک بار مصرف به نام افراد دیگر و حتی کارتن‌خواب‌ها دیده می‌شود.
99/06/04 سه شنبه 09:51
کد خبر: 266681

به گزارش بنکر (Banker عبدالناصر همتی درباره بازگشت ارزهای صادراتی گفت: در طول دو سال گذشته، ۲۷ هزار میلیارد دلار باز نگشته بود که دلایل مختلفی دارد،  مثلاً  همین ۲۵۰ اسمی که به قوه قضاییه ارائه شده، برخی از آن ها افراد ضعیف و حتی کارتن‌خواب هستند که کارت یک بار مصرف بازرگانی گرفته و افراد دیگری از کارت ملی و کارت بازرگانی آن ها استفاده کرده اند.

وی افزود: از فهرست 6.8 میلیارد یورویی که به قوه قضاییه داده‌ایم، در بیشتر آن ها مجموعه‌هایی کالاها را می‌گرفتند و با کارت بازرگانی این افراد صادر می‌کردند که برای مثال ۷۰ نفر از این ۲۵۰ نفر به چند نفر وصل هستند.  همتی در ادامه این برنامه، از کنترل نقدینگی خبر داد و گفت: اوایل سال صحبت از انفجار نقدینگی بود و من گفتم چنین چیزی نیست. خوشحالم به مردم بگویم که نقدینگی کنترل شده و پایه پولی در پنج ماهه ابتدای امسال نسبت به پایان سال قبل تنها ۴ درصد رشد داشته و نقدینگی نیز در این مدت ۱۲ درصد افرایش یافته است.

به گفته وی، این موضوع به رغم افزایش هزینه ها در اوایل سال و همزمان با اوج گیری کرونا رخ داده که طلیعه کنترل تورم است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر: