شماره شبا تهران شارژ

پایان نظام بانکی ایران!

وزیر اسبق اقتصاد و رئیس پیشین بانک مرکزی گفت: نظام بانکی در رنج است و آنقدر تعدد قوانین زیاد شده که نظام بانکی هم نمی‌داند تکلیفش چیست. هر روز مقرراتی تصویب می‌شود که کار را سخت‌تر می‌کند. طرح تحول بانکداری که متأسفانه شور اول آن در مجلس تصویب شد و اگر شور دوم آن تصویب شود؛ دیگر نمی‌توان کاری انجام داد. با تصویب نهایی این طرح نظام بانکی کشور به پایان می‌رسد.

به گزارش بنکر (Banker)، طهماسب مظاهری در همایش «شکل دهی آینده سیاستگذاری پولی و بانکی» اظهارداشت: اگر می‌خواهید رمق نظام بانکی را بگیرید و احساس می‌کنید دیگر به نظام بانکی نیاز ندارید، بگذارید مجلس طرح نظام بانکی را تصویب کند.
وی تأکید کرد: با طرح بانکداری مجلس، بانک‌ها تبدیل به یک نهاد بی‌خاصیت و محو در اقتصاد ایران می‌شوند.
مظاهری گفت: طرح بانکداری که قرار است جایگزین تمام قانون‌های مربوط به بانکداری کشور شود، (قانون پولی و بانکی، اداره امور بانک‌های دولتی و قانون بانکداری بدون ربا) بدون نظر کارشناسان آماده شده و ایده و تفکر 2 الی 3 نفر از نمایندگان مجلس است که هیچ تجربه‌ای در سیاست‌های پولی و مالی ندارند. اگر دولت لایحه بانکداری را آماده کرده بود حداقل می‌دانستیم قانون مادری تصویب خواهد شد که تا حدودی سیاست‌های پولی و مالی در آن درست دیده شده است.
او در ادامه ترکیب اعضای شورای پول و اعتبار را نقد کرد و افزود: چرا افرادی باید در شورای پول و اعتبار باشند که هیچ تخصص بانکی و مالی ندارند. وزرایی در این شورا رفت و آمد دارند که دغدغه‌شان مباحث پولی و بانکی نیست، آنها تنها برای سهم خواهی دستگاه خودشان در شورای پول و اعتبار صحبت می‌کنند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار