شماره شبا تهران شارژ

پایان روز های افزایش قیمت طلا

در ماه های گذشته و در مجموع سال جاری ما حرکات بسیار شدیدی را از طرف طلا شاهد بودیم.

به گزارش بنکر (Bankerطلا در این چند ماه به اوج های جدیدی دست یافت و رکورد بالاترین قیمت را جا به جا کرد اما هم اکنون به نظر می رسد دوران اوج گیری طلا به پایان رسیده است.

در سال 2020 قیمت هر انس طلای جهانی تا 2070 دلار رسید که یک رکورد تاریخی برای طلا محسوب می شود.  اما پس از آن قیمت طلا سیر نزولی داشته و قیمت آن به زیر 1900 دلار بازگشت.

جیم استیل تحلیلگر ارشد فلزات گرانبها در HSBC گفت که دوره افزایش های عجیب و غریب طلا به سر رسیده است و قیمت طلا طی سال آینده در میانگین 1965 دلار حرکت خواهد کرد.

وی ادامه داد که ما نمی گوییم قیمت طلا دیگر بالاتر از 1965 نخواهد رفت. بلکه میانگین حرکت قیمت طلا در ماه های سال آینده 1965 دلار خواهد بود. این بدان معناست که قیمت طلا احتمالا تا 2000 دلار خواهد رفت و در کنار آن در حدود 1800 دلار نیز خواهد بود.

وی گفت که دلیل آنها برای این پیش بینی بهبود روابط ژئوپلوتیک ایالات متحده آمریکا با دیگر کشور ها و شرکای تجاری این کشور است. برای مثال پیش بینی می شود که در دولت بایدن شاهد بهبود روابط ایالات متحده و چین باشیم.

در نتیجه این بهبود روابط انتظار می رود طلا کاهش قیمت بسیار زیادی را تجربه کند. هرچند استیل در ادامه گفت که آنها انتظار دارند در اوایل سال میلادی طلا اوج گرفته و در اواخر آن قیمت ها تعدیل شوند.

در صورتی که پیش بینی HSBC صحیح باشد شاید می توان گفت که هم اکنون فصل خرید طلا می باشد. اما در عین حال دیگر نمی توان انتظار طلای 2500 دلار یا 3000 دلار را داشت.

منبع: Kitco/tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار