وقتی شکم‌سیرها نسخه می نویسند!

«محمدرضا شوق‌الشعراء» نویسنده و کارگردان تئاتر که بین خبرنگاران و اصحاب رسانه بیشتر به عنوان منتقد شناخته شده است از معدود اصحاب رسانه یزدی است که هر مدیرکل یا استاندار جدیددر روزهای اول کاری با نامش آشنا می‌شود، کمتر اتفاق می‌افتد که حادثه یا رخدادی از قلمش رد شود.

شوق الشعرا زمانی با یک وبلاگ و امروز با یک کانال اندازه یک صداو سیمای یزد، تاثیر رسانه‌ای دارد. اما در این مطلب نکته‌ای را بازگشوده است از «سود و سهم و تخفیفی که سهم محرومان جامعه نمی‌شود!» اما آن چیست!؟ خودتان در قلم نکته بینانه و کوتاه و ظریف «شوق‌الشعراء» که با عنوان وقتی نسخه اقتصادی توسط «شکم‌سیر»‌ها نوشته می‌شود! را بخوانید و خودتان قضاوت کنید!
« دولت برای سهام صندوق دارادوم (پالایشی)، 20 درصد تخفیف در نظر گرفته، یعنی یک میلیون تومان درامد حداقلی طی یک ماه، که البته ممکن است با توجه به رشد بورس خیلی بیشتر هم شود. اما مشکل بسیاری از افراد محروم و دست تنگ جامعه برای خرید سهام صندوق دارا دوم (پالایشی) این است که 5 میلیون تومان ندارند و خود همین 5 میلیون تومان ناقابل که با آن یک نیم‌سکه هم نمی‌دهند، گره‌گشای بسیاری از مشکلات خانواده‌های محلات فقیرنشین است.
پس نتیجه می‌گیریم طبقه محروم جامعه باز هم از این تخفیف یک میلیون تومانی دولت نیز بهره و سهمی نخواهند برد، مگر اینکه ارگان یا سازمانی در همین مدت باقیمانده به این طیف، وامی و قرضی بدهد. براستی یک خانواده 4 نفره کارگر و حقوق بگیر چگونه می‌تواند 20 میلیون تومان برای خرید سهام صندوق دارا دوم هزینه کند!؟»


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار