شماره شبا تهران شارژ

واکنش بازارها به مناظره ترامپ و بایدن

پس از اینکه بامداد جمعه مناظره ترامپ و بایدن برگزار شد، معاملات پشت خطی دلار و سکه حکایت از واکنش‌های متناقض بازار به این مناظره داشت.

به گزارش بنکر (Banker)،  در ابتدا هم سکه و هم دلار با افزایش خرید مواجه شدند، ولی به یکباره فروش‌ها بیشتر شد، به‌طوری‌که بسیاری از معامله‌گران عنوان می‌کردند که حاضرند سکه خود را زیر ۱۵ میلیون تومان به فروش برسانند و بعضا تا ساعت ۵ بعدازظهر رقم فروش تا ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان هم پایین آمده بود.

در بازار موازی، دلار واکنش زیادی به مناظره نشان نداد، هر چند کمی از مرز ۳۰ هزار تومانی فاصله گرفت. با توجه به این رفتارها می‌توان پیش‌بینی کرد که قیمت دلار و سکه در ابتدای روز شنبه در سطح پایین‌تری نسبت به انتهای هفته آغاز به کار کنند. با توجه به اینکه روز یکشنبه تعطیل رسمی است، معامله‌گران در ابتدای هفته می‌توانند دو رفتار کاملا متناقض را در پیش بگیرند.

عده زیادی از معامله‌گران احتمال دارد ترجیح دهند خرید و فروش خاصی را در ابتدای هفته انجام ندهند و بیشتر تماشاچی وقایع بازار باشند. این در حالی است که عده دیگری ممکن است بخواهند نوسانات رفت و برگشت زیادی به بازار تحمیل ‌کنند. این گروه احتمالا در معاملات پشت خطی تاثیرگذاری بیشتری دارند و احتمالا در روز تعطیل بازار می‌توانند کمی قیمت‌ها را دچار تغییر کنند.

البته باید این نکته را در نظر داشت که در نهایت این گونه معامله‌گران هم تاثیر بنیادی بر قیمت‌ها ندارند و بیشتر در شرایطی که اقتصاد کلان کشور با مشکلات خاص خود مواجه است، بعضا چاشنی افزایش نوسان می‌شوند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار