وام عجیب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران!

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان وام با کارمزد یک درصد پرداخت می کند. اما برای دریافت این وام فرد باید معادل مبلغ وام را در بانک سپرده کند و تا پایان دوره اجازه برداشت پول را ندارد.

به گزارش بنکر (Bankerبلوکه شدن کل پول در این بانک سبب می‌شود که دریافت این وام به ضامن نیاز نداشته باشد و ظرف ۲۴ ساعت از درخواست وام و بلوکه شدن پول، وام به حساب مشتری واریز می‌شود. مدت زمان بازپرداخت اقساط وام قرض‌الحسنه مهر ایران هم ۶۰ ماه است یعنی ماهانه ۲.۵میلیون تومان.

اگرچه به نظر می‌رسد شرایط دریافت و کارمزد وام خوب است اما بلوکه شدن مبلغی معادل وام دریافتی برای ۵ سال در حساب بانک، انتقادی است که بسیاری از کاربران به این وام وارد می‌کنند.

آنها می‌گویند اگر فردی پس‌اندازی داشته باشد چه نیازی دارد که معادل آن را از بانک وام بگیرد. به خصوص در شرایط تورمی اقتصاد ایران که ارزش پول بلوکه شده به سرعت کاهش می‌یابد.

در ادامه واکنش مخاطبان را به وام ۱۵۰ میلیون تومانی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران را می‌خوانید:

«اگر به اندازه ۱۵۰ میلیون طلا و سکه داشته باشم نمی‌فروشم وام بگیرم نگه می‌دارم که گرون بشه و سود کنم! سال۹۶ میتونستم با۱۵۰ میلیون خونه بخرم ولی الان ۱۵۰میلیون شده رهن خونه.»

«من اگه ۱۵۰ ملیون داشتم چه نیازی به وام داشتم.»

«این وام فقط برای دلال‌ها خوبه که وام را بگیرن و ماهانه پس بدن. اما برای اونها هم خوب نیست والا!»

«کمترین سود بانکی ۱۵۰ میلیون سپرده ماهی ۳ ملیون تومانه. پولمون رو بدیم بانک، ماهی ۲.۵ هم بدیم آخرش هم بعد ۵ سال با پولمون یه دوچرخه هم نمیدن!»

«جوانی که نه کار دارد و نه توانسته ازدواج کند از کجا چنین پولی بیاورد برای مسدود کردن در بانک؟پس این وام برای قشر پول دار است نه مردم عادی.»

«۱۵۰میلیون باید بزاریم که ۱۵۰میلیون وام بگیریم؟ اگه ۱۵۰تومن داشته باشیم دیگه چرا وام بگیریم؟»
ما به بانک وام می‌دهیم یا بانک به ما؟

«من احساس میکنم متوجه این جور تسهیلات نشدین. به نظر من این ما هستیم به این بانک وام میدیم، بدون سود، بدون اقساط، بعد شش سال هم پولمونو بر میگردونن.»

«من ۱۵۰ میلیون را به جای اینکه بدهم وام، در حسابی می‌گذارم که سود هم بگیرم. ماهی ۲.۵ هم با پولش پس‌انداز می‌کنم. اینطوری بعد این همه وقت هم ۱۵۰ میلیون را دارم و هم سود پولم را.»

«۱۵۰ میلیون پول بدی بانک بعد بانک همون ۱۵۰ میلیون خودت رو بهت میده!»

«خیلی وام خوب و کاربردی هست. فقط اون سرمایه اولیه رو از کجا بیارم که بدیم خدمت بانک؟!»

«وام سهام عدالت هم همینه! سهام عدالت هم اینطوریه با کارت اعتباری پول خودت را بهت میدن و سود چند درصد میگیرن!»

«عجیب نیست بانکی بگه ۱۵۰میلیون بده تا ۱۵۰ میلیون بهت وام بدم!»

«وام عجیبیه. خب حداقل دو برابر سپرده باید وام بده یا یه همچین چیزی!»

 

شرایط دریافت وام ۱۵۰ میلیونی بانک قرض الحسنه مهر ایران

۱. اقساط و کارمزد: تسهیلات مذکور با کارمزد ۱ درصدی پرداخت و به انتخاب مشتری تقسیط می‌شود. این تسهیلات تا ۶۰ ماه قابل پرداخت است.

۲. زمان پرداخت وام : پرداخت این تسهیلات بسیار فوری است به صورتی که حتی یک روز پس از تشکیل پرونده، این تسهیلات قابل پرداخت است.

۳. این وام بدون نیاز به ضامن پرداخت می‌شود.(چون پول فرد به طور کامل تا پایان پرداخت اقساط در حسابش مسدود می شود!!!)

۴. سقف وام در طرح «۲ در یک» برای هر نفر ۱.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال معادل ۱۵۰ میلیون تومان است.

البته بسیاری از کاربران هم به این وام انتقاد شدید کرده اند و می گویند اگر قرار باشد پول خودمان در حساب مسدود شود و اندازه پول خودمان به ما وام بدهند ، این وام نه تنها مزیتی ندارد ، بلکه با توجه به کارمزد آن اصلا مقرون به صرفه و منطقی نیست.


وامی که به صورت آنی پرداخت می شود

وام ۱۵۰ میلیونی مذکور در قالب طرحی با عنوان «۲ در یک» تعریف شده است. این تسهیلات منحصر به شعبه خاصی از بانک قرض الحسنه مهر ایران نیست و متقاضیان با مراجعه به تمام شعب این بانک و به پشتوانه حساب خود می‌توانند تسهیلات مذکور را اخذ کنند.

نکته جالب توجه این که بر اساس این طرح، متقاضیان می‌توانند با افتتاح حساب و تکمیل موجودی در هر یک از شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران،وام مدنظر خود را به صورت فوری و آنی تا ۱۰۰ درصد مبلغی که در هنگام افتتاح حساب سپرده گذاری کرده‌اند و تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان بدون نیاز به ضامن دریافت نمایند.

منبع: تجارت‌نیوز

3 دیدگاه
[3] علیرضا - 00/01/25 چهارشنبه 11:22
اگه ۱۵۰ میلیون داشتم خوب نیاز به ولم نبود دیگهچقدر آدم بی عقل هست پول خودشو بده بانک مهر بعد یک درصد سود بده - پاسخ
[2] دولت آبادی - 00/01/25 چهارشنبه 11:07
وام که نمیشه گفت . انگار شما یه حساب بلند مدت و بدون سود باز کرده ای و اجازه برداشت نداری . هرماه 2.5 میلیون میریزی حساب خودت . بانک هم خیلی محترمانه بابت نگهداری پولت ، ازت کارمزد و درصد میگیره . حالا منتی هم سرت هست که سود ناچیزی به بانک پرداخت میکنی - پاسخ
[1] رحمانی - 00/01/25 چهارشنبه 10:57
واقعا چه فکر کرده اید، مردم را چه فرض کردید، این به قول شما وام توهین به شعور مردم صبوره، واقعا خجالت اوره ، کارشناسان اینگونه طرح ها به واقع مشکل روحی روانی دارن ، متاسفم - پاسخ
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار