شماره شبا تهران شارژ

هفت ترفند جالب برای سفر عینکی ها

اگر در سفر از عینک آفتابی یا لنزهای تماسی استفاده می‌کنید، شاید نیاز چندانی به مراقبت از آنها نداشته باشید. اما اگر عینکی هستید و می‌بایست مدام عینک طبی بزنید، حتماً با مشکلاتی در مسافرت مواجه شده اید.

مثلاً به طور اتفاقی عینک خود را گم کرده اید، آن را زیر پا گذاشته و یا حتی شکسته اید. در چنین شرایطی حتماً به این موضوع فکر کرده اید که با چه ترفندهایی می‌توانید سفری لذتبخش تر را تجربه کنید و اوضاع را به گونه ای مهیا سازید که مدام با عینک خود درگیر نباشید. اما آیا راهکارهای مناسبی را برای این کار انتخاب کرده اید؟ با قاصدک 24 در ادامه مطلب ” هفت ترفند جالب برای سفر عینکی ها ” همراه باشید تا به شما بگوییم راهکارهایی که تا کنون برای حل مشکلات خود به کار گرفته اید تا چه اندازه درست و موثر بوده اند.

یک جفت عینک یدک به همراه داشته باشید

بسیاری از عینکی ها معتقدند هر چقدر هم که دو عینک، شماره و کانون یکسانی داشته باشند، قطعاً دید متفاوتی خواهند داشت. به همین دلیل است که کمتر عینکی ای را می‌یابیم که از عینک یدک خود به صورت مداوم استفاده کند. اما بد نیست بدانید زمانی که بلیط هواپیمایی را برای سفر رزرو می‎‌کنید دیگر فرقی ندارد که تا چه اندازه از عینک یدک خود متنفر هستید. چرا که ممکن است در سفر شرایطی را تجربه کنید که همین عینک یدکی نقش فرشته نجات را برای شما ایفا کند. پس بعد از بستن چمدان، عینک یدک خود را همچون یک شی ارزشمند در قابی مناسب قرار دهید و آن را در جایی که در دسترستان قرار داشته باشد، بگذارید.

نسخه عینک خود را فراموش نکنید

بهتر است برای اطمینان، آخرین نسخه از عینک خود را در سفر به همراه داشته باشید تا اگر در شرایطی گرفتار آمدید که نیاز به سفارش عینک جدید داشتید بتوانید به این کار سرعت دهید. خب بدیهی است که در سفر کمتر ممکن است که به یک چشم پزشک حاذق دسترسی داشته باشید اما قطعاً در هر شهر یا کشوری به راحتی می‌توانید به گالری های عینک سازی دست پیدا کنید. پس نسخه عینک خود را برای موارد احتمالی به همراه داشته باشید.

از عینک های دارای پوشش ضد UV استفاده نمایید

اگر بلیط قطار یا اتوبوس خود را برای یک سفر تابستانه خریداری کرده اید و یا قرار است به یک مقصد گرمسیری مسافرت کنید حتماً از عینک های دارای پوشش ضد UV استفاده نمایید. شیشه این قبیل عینک ها معمولاً به گونه ای ساخته می‌شود که به محض قرار گرفتن در نور خورشید تغییر رنگ داده و دودی می‌شود. از این رو به راحتی از چشم شما در مقابل نور و اشعه مضر فرابنفش محافظت می‌کند. البته اگر تمایلی به استفاده از عینک های فتوکرومیک ندارید، می‌توانید قبل از سفر یک عینک آفتابی با شیشه طبی را خریداری کنید تا زمانی که قصد دارید از چشم خود در مقابل نور خورشید محافظت کنید، از دید کامل نیز برخوردار باشید.

از عینک در قاب مخصوص به خود نگهداری کنید

در شرایطی که از عینک خود استفاده نمی‌کنید مثلاً زمانی که شب است و در هتل در حال استراحت هستید، حوله و لباس های خود را آماده کرده اید تا به حمام بروید و یا اینکه در صندلی نزدیک به شیشه اتوبوس به خواب رفته اید، حتماً عینک را در قاب مخصوص به خود قرار دهید. این کار به ویژه در زمانی که به هنگام تهیه بلیط اتوبوس صندلی کنار پنجره را برای رزرو انتخاب کرده اید، اهمیت زیادی دارد. چرا که در غیر اینصورت ممکن است عینک شما در معرض نور بیش از اندازه خورشید قرار بگیرد که به جهت اینکه از پشت شیشه اتوبوس به آن می‌تابد، تشدید نیز شده است. بدیهی است که چنین شرایطی می‌تواند به سادگی عینک شما را دفرمه کند و حتی شکل استاندارد آن را نیز تغییر دهد.

تجهیزات لازم برای تمیز کردن شیشه عینک را به همراه داشته باشید

سعی کنید از یک قاب بزرگ برای حمل عینک طبی خود استفاده نمایید که بتوانید به راحتی تجهیزات لازم برای تمیز کردن عدسی عینک را نیز در آن جای دهید. این تجهیزات می‌بایست مجموعه ای کامل از دستمال مخصوص پاک کردن عدسی، اسپری تمیز کننده عینک و حتی یک پیچ گوشتی ریز و مخصوص باشد که از آن برای سفت کردن دسته های عینک استفاده نمایید. البته اگر قاب عینک شما به قدری بزرگ نیست که تمامی این تجهیزات را درون آن جای دهید و یا اینکه تصور می‌کنید به همراه داشتن تمامی این وسایل در یک قاب کوچک ممکن است به عدسی عینک شما صدمه بزند، می‌توانید آنها را در پاکتی جداگانه بگذارید و در نزدیکی عینک نگهداری کنید.

عینک را از یقه لباستان آویزان نکنید

سعی کنید تا جای ممکن از بندهای عینک دوری کرده و در سفرهای هوایی یا زمینی عینک را از یقه خود آویزان نکنید. آویزان کردن عینک طبی، خطر افتادن و شکستن آن را افزایش می‌دهد و اگر این اتفاق در سفر بیافتد بدیهی است که باید زمان زیادی را برای تعمیر آن هزینه کنید. پس به هیچ عنوان ریسک نکنید و در مواقعی که به عینک نیاز ندارید از آن درون قاب خود نگهداری نمایید.

در مواقع لزوم از لنزهای تماسی استفاده کنید

اگر به کوهنوردی می‌روید یا قرار است یک سفر ماجراجویانه را در طبیعت تجربه کنید، می‌توانید به جای عینک از لنزهای تماسی استفاده کنید. البته فراموش نکنید که برای این کار حتماً می‌بایست کیت سفری این نوع از لنزها را به همراه داشته باشید و برای مواقع لزوم یک ژل شستشو و یک بسته دستمال مرطوب را نیز در دسترستان قرار بدهید. فراموش نکنید که استفاده از لنزهای تماسی به این معنا نیست که می‌توانید عینک خود را در خانه جا بگذارید بلکه برای اطمینان بیشتر حتماً باید عینک طبی خود را نیز به همراه داشته باشید.

در پایان یادآور می‌شویم که برای تهیه انواع بلیط سفر اعم از بلیط ارزان هواپیما، قطار و اتوبوس در کمترین زمان ممکن می‌توانید به وبسایت قاصدک 24 مراجعه نمایید. بلیط هواپیما ایران ایر، بلیط ارزان هواپیما ماهان و انواع دیگر از شما در این مجموعه می‌توانید به راحتی سفر خود را نیز بیمه نمایید و یک هتل مناسب و ارزان را در هر کجایی از ایران که بخواهید رزرو کنید. همچنین فراموش نکنید که برای سرعت بخشیدن به خرید خود می‌توانید از اپلیکیشن خرید بلیط سفر قاصدک 24 نیز استفاده نمایید.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار