شماره شبا تهران شارژ

هفته طلایی برای سرمایه گذاران طلا

پس از چهار ماه، طلا درحال به پایان رساندن هفته ای بسیار موفق و بیشترین پیشرفت از سال 2010 تا کنون است. روز جمعه 27 دسامبر 2019، شمش به بالاترین قیمت طی هفت هفته اخیر رسید. افزایشی که با صعود سهام آسیا، ثبت رکورد های جدید توسط مراجع آمریکا و کاهش تنش های اقتصادی میان آمریکا و چین همراه بود.

به گزارش بنکر (Banker)، با کاهش نرخ بهره توسط بانک های مرکزی و جدال میان آمریکا و چین بر سر مسائل تجاری، ارزش دارایی ها را افزایش داد و در سال جاری باعث رشد 18 درصدی شمش گردید. فدرال رزرو اعلام کرده است که پس از سه بار کاهش نرخ بهره در سال جاری، در سال 2020 تغییری در آن ایجاد نخواهد کرد.  همچنین ظرفیت دلار در بازار باعث ازبین رفتن دستاوردهای یک ساله آن شد.

مارگارت یانگ، تحلیل گر بازارهای سی ام سی سنگاپور طی یادداشتی اعلام کرد: "تضعیف دلار باعث افزایش بهای طلا گردید ولی نمی توان تنها با همین یک دلیل اقدام به تحلیل چنین افزایشی نمود. ارزش غیرواقعی سهام را می توان به عنوان دلیل منطقی تری برای افزایش تکنیکال طلا پس از وقفه ای سه ماهه دانست."

قیمت طلا پس از رسیدن به بالاترین سطح خود از ماه نوامبر، یعنی 1.514.09 دلار، با 0.1 درصد کاهش، امروز به 1.509.42 دلار در هر انس رسید. در واقع این هفته شاهد افزایش 2.1 درصدی قیمت طلا بودیم. بیشترین سود پس از از 9 آگوست سال 2019. در ماه سپتامبر سال جاری با بیشینه قیمت 1.557.11 دلار، شاهد بیشترین افزایش طی شش سال گذشته بوده ایم.

در خصوص دیگر فلزهای گران بها، نقره با 0.5 درصد کاهش، پالادیوم با 0.3 درصد افزایش و پلاتین با 0.2 درصد افزایش همراه بوده اند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار