نقره وارد فاز صعودی شد

مدیر ارشد بخش فلزات گرانبها در کیتکو متالز تاکید کرد: سرمایه گذاران در حال بازگشت به بازار نقره هستند و قیمت این فلز گرانبها وارد یک فاز صعودی شده است.

به گزارش (Banker وی افزود: سرمایه گذاران در حال درک ارزش نقره هستند. انتظار می رود قیمت نقره به زودی به سطح 19 دلار در هر اونس خواهد رسید.

وی در ادامه تصریح کرد: افزایش قیمت نقره در مقایسه با طلا با یک تاخیر زمانی روبرو شد. ولی وقتی که قیمت طلا به بیش از 1578 و 1607 دلار رسید، این رشد حدود 3 درصدی بود ولی قیمت نقره 5 درصد افزایش یافت. به نظر من قیمت نقره بدون آنکه نیازی به طلا داشته باشد، به زودی به 19 دلار خواهد رسید.

این تحلیلگر ارشد اقتصادی گفت: سرمایه گذاران در این سطح قیمت می توانند سرمایه گذاری میان مدت و بلندمدتی در بازار طلا انجام دهند. طی 3 ماه گذشته نقره برای سرمایه گذاران جذابیت چندانی نداشت ولی اکنون شاهد افزایش تمایل سرمایه گذاران برای خرید نقره هستیم. ذهنیت سرمایه گذاران درباره نقره در حال تغییر است. طی 2 هفته اخیر معاملات نقره 50 درصد افزایش داشته است.

وی اظهار داشت: اگر به بازارها نگاهی داشته باشید، دلار آمریکا رو به افزایش است هم در برابر یورو هم ین. افزایش ارزش دلار در حالی است که شاخص سهام آمریکا نیز رو به افزایش است. در شرایط عادی بازار این 2 عامل باید دردسر بزرگی برای قیمت طلا باشد. ولی در شرایط نگران کننده کنونی، سرمایه گذاران سعی می کنند تا طلا و نقره را در سبد سرمایه گذاری خود قرار دهند تا از ریسک های مربوط به کاهش رشد اقتصادی جهان و ویروس کرونا در امان باشند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار