شماره شبا تهران شارژ

مهم‌ترین بازیگر بازار در ۲۰۲۱

طلا در روز گذشته با رسیدن به مقاومت اساسی ۱۸۳۵ دلاری در ابتدای روز، از خود مقاومت نشان داد در حالی که صعود نرخ سود اوراق ۱۰ ساله آمریکا به بالای یک درصد و متعاقبا افزایش تقاضای دلار همچنان بر قیمت فلز زرد فشار می‌آورد.

به گزارش بنکر (Bankerهمچنین سخنان ریچارد کلاریدا، معاون رئیس فدرال رزرو در مورد چشم‌انداز اقتصادی آمریکا نیز در کانون توجه سرمایه‌گذاران بود. کلاریدا پیش‌بینی کرد که به دلیل توزیع واکسن کرونا و افزایش فعالیت‌های اقتصاد و همچنین هزینه‌های بیشتر دولت در سال ۲۰۲۱، بزرگ‌ترین اقتصاد جهان عملکرد چشمگیری را رقم خواهد زد.

پس از آنکه داده‌های بازار کار آمریکا نشان داد که در آخرین ماه از سال ۲۰۲۰، ریکاوری اقتصاد آمریکا با اختلالی جدی مواجه شده است، جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا که روز ۲۰ ژانویه سکان قدرت را به دست خواهد گرفت، از افزایش پرداخت‌های مستقیم به خانوارها و همچنین کمک به دولت‌های محلی سخن گفت.

پیش‌بینی می‌شود جو بایدن پس از کسب اکثریت کرسی‌های سنا توسط دموکرات‌ها، راه آسان‌تری برای پیاده‌سازی برنامه‌های خود داشته باشد. موضوعی که می‌تواند در سال ۲۰۲۱ به مهم‌ترین عامل نوسانات بازار جهانی تبدیل شود. دو عامل اصلی حمایت‌کننده قیمت طلا در مقطع کنونی نیز عبارتند از: اوضاع وخیم پاندمی کرونا در روزهای اخیر و همچنین پایین‌ نگه داشتن نرخ بهره در سطحی نزدیک به صفر.
افزایش نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا و افزایش ارزش دلار این کشور، بازار بیت‌کوین را بی‌نصیب نگذاشت؛ بیت‌کوین پس از دو روز نزولی آخر هفته، روز گذشته در ساعاتی از روز افتی بیش از ۱۳ درصد را تجربه کرد تا ارزش پرطرفدارترین رمز ارز جهان به کانال ۳۴ هزار دلاری سقوط کند.

بیت‌کوین در تمامی چهار هفته گذشته رشد دو رقمی هفتگی را به ثبت رسانده بود و توانست مرزهای جدید قیمتی را یکی پس از دیگری فتح کند. اقتصاددانان بانک جی‌پی‌مورگان هفته پیش مدعی شدند در صورتی که بیت‌کوین تبدیل به یکی از مقاصد امن دارایی شود می‌تواند تا قله ۱۴۶ هزار دلاری صعود کند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار