منتظر صعود دوباره قیمت دلار باشیم؟

روز گذشته قیمت دلار شاهد ریزش نسبتا شدیدی بود و قیمت آن به زیر 25 هزار تومان بازگشت. اما این ریزش قیمت ادامه دار نشده و برای بار دیگر قیمت دلار در مرز 25 هزار تومان قرار گرفت.

به گزارش بنکر (Bankerدیروز معامله ‌گران کمی از موقعیت‌های فروش عقب‌نشینی کردند تا دلار و سکه را افزایشی کنند. ناامیدی معامله ‌گران از خروجی نشست برجامی اتریش در سه‌شنبه 17 فروردین 1400 باعث شد تا خریدهای خود را افزایش دهند.

با این حال یک نشانه خاص موجب شد که دلاری‌ ها در خرید احتیاط کنند و آن نشانه، ماندن درهم زیر مرز 7 هزار تومان بود که مانع از افزایشی شدن قیمت دلار است.

دیروز حواله درهم در برابر نزول بیشتر مقاومت کرده و حتی توانست خود را تا 6850 تومان بالا بکشد. برای صعودی شدن دلار، معامله‌ گران به درهم بالای 7 هزار تومان نیاز دارند.

درصورتی که گشایش سیاسی خاصی رخ ندهد، قیمت دلار رویه صعودی خواهد گرفت و می تواند سطوح بالا تری را نیز برای خود کسب کند.

با اين كه نماينده آمريكا در امور ايران گفته است اگر ایران همه گام‌هایی که خلاف برجام برداشته را لغو کند، آمریکا هم همه 500 تحریم ترامپ را برمی دارد.

حال معاون سخنگوي وزارت امورخارجه آمریکا مي گويد دولت آمریکا برداشتن هیچ تحریمی را پیش‌بینی نمی کند و در نشست (فردا) سه ‌شنبه در وین، احتمالا تنها درباره گام‌های تخفیف برخی تحریمها مذاکره شود. ولي هیاتی از آمریکا هم در حاشیه این نشست برای گفتگو درباره برجام حاضر است.

از طرف ديگر عربستان مي گويد به ما اطمينان داده‌ شده است که در هر توافق تازه با آمریکا موضوع توسعه موشکی ایران و پشتیبانی ایران از برخی گروه‌های مسلح در خاورمیانه هم گنجانده شود.

همچنین خبرگذاری الجزيره نیز مي گويد در نشست فرداي وین اتريش هیچ تحریمی لغو نخواهد شد که اگر واقعا این طور باشد قیمت دلار افزایش شدیدی را تجربه خواهد کرد.

منبع: tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار