مقدار دلارهای خانگی چقدر است؟

نماینده سابق شبستر در مجلس ضمن اشاره به ذخیره ارز توسط مردم در خانه‌ها، گفت: باید به این نکته توجه داشت که به‌دلیل مشکلاتی که تحریم‌ها در ماه‌های اخیر در حوزه‌های تولید و اشتغال ایجاد کرده، حدود ۲۴ تا ۳۰ میلیارد دلار ارز در خانه‌های مردم ذخیره شده است.

به گزارش بنکر (Bankerبه گفته آقاپور البته این امر طبیعی است چراکه شهروندان به‌دلیل ترس از کاهش ارزش دارایی‌هایشان (به‌دلیل کاهش ارزش پول ملی) اقدام به خرید و ذخیره ارز کرده‌اند؛ بنابراین حالا که نوساناتی در بازار ایجاد شده، می‌بینیم که رفتار این عده از مردم تاثیر بسزایی بر بازار ارز هم داشته است. وی افزود: همانطور که گفته شد انتظار می‌رود همزمان با فروکش کردن هیجانات پیرامون مسئله انتخابات ایالات متحده، در ۲ تا ۳ هفته آینده بازار به نقطه تعادل برسد.
وی با تاکید بر میل بازار به تعادل، تزریق دلار به بازار ارز را غیرضروری دانسته و به صمت گفت: باید توجه داشت که در این روزها بازار به‌شدت هیجانی است اما همانطور که پیش‌تر نیز تاکید کردم بازار ارز به‌زودی به نقطه تعادل و ثبات خواهد رسید، از همین رو معتقدم نیازی به تزریق ارز توسط بانک مرکزی هم نیست و بهتر است اجازه دهیم بازار خودش را تنظیم کند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار