شماره شبا تهران شارژ

معاملات مشکوک بانک و بیمه پارسیان

در روز افت ۵۵۹۶ واحدی شاخص، یک بانک، اولین تامین سرمایه حاضر در بورس، سهم تازه وارد به همراه ۱۲ نماد دیگر ، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش بنکر (Bankerدر جریان معاملات اولین روز کاری این هفته، بازار سهام پرعرضه و با گرایش منفی آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با افت 5596 واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و 232 هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از 5.4 و 1.1 هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات به بانک پارسیان، ملی مس، فولاد مبارکه، بانک تجارت به همراه توسعه و عمران امید با داد و ستد بیش از 704، 376، 117، 103 و 86 میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد 15 شرکت با داد و ستد 11 تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، شرکت سپیدار سیستم آسیا (سهم تازه وارد) حاضر در بازار دوم فرابورس با رشد 5.9 درصدی قیمت سهام ، شاهد داد و ستد 28.7 میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های پرمیت، بازرسی مهندسی و صنعتی ایران، بیمه پارسیان، گوشت مرغ ماهان، سرمایه گذاری اقتصاد نوین، آبگینه، کشت و صنعت جوین، توسعه بین المللی پدیده شاندیز، تامین سرمایه امید، کاغذسازی کاوه، تهران شیمی، سیمان هگمتان، پخش هجرت و بانک پارسیان مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور بانک پارسیان، تامین سرمایه امید به عنوان اولین شرکت حاضر از این صنعت در بورس، سهم تازه وارد به همراه 12 شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard365.com مراجعه کرد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار