aron

مشکلات ده گانه رمز دوم پویا

بنا به دلایلی شفاف و ملموس اجرایی نمودن رمز دوم پویا در سراسر ایران و بین آحاد مردم کاری است بس دشوار!

به گزارش بنکر (Bankerبرخی از موانع و مشکلات موجود بر سر راه این پروژه به شرح زیر است:

1- غالب مردم هنوز معنا و مفهوم رمز دوم پویا را درک نکرده و دقیقا نمی‌دانند که این رمز چیست و به چه دردی میخورد؟
2-هر بانکی به شکلی خاص و با سلیقه خود نرم‌افزار رمز پویا را طراحی و مشتریان خود را موظف به استفاده از آن برنامه میکند.
3- نصب هر برنامه استفاده از رمز پویا دو مرحله دارد، به طوری که هر مشتری باید ابتدا برنامه را روی گوشی خود نصب کند، سپس در مرحله دوم می‌بایست کارت بانکی خویش را در داخل دستگاه خود پرداز نموده و عملیات بانکی را از این طریق انجام دهد!
4- زیر ساخت اجرایی شدن استفاده از رمز پویا در غالب بانک های کشور هنوز تکمیل نشده و به همین دلیل هنگام نصب برنامه و انجام مرحله تکمیلی از طریق دستگاه خود پرداز، پیام های مختلفی روی صفحه گوشی و یا روی مانیتور دستگاه خود پرداز ظاهر می‌شود، مبنی بر این که انجام این عملیات امکان‌پذیر نیست و یا مجددا سعی نمایید و یا پاسخ‌هایی از این دست، اما بیشتر مشتریان برای نصب برنامه مشکل دارند!
5- جمعی از مشتریان بانک ها کم سواد یا بی‌سواد و یا افراد مسنی هستند که به هیچ عنوان شخصا توانایی نصب این برنامه را ندارند، پس باید شخص دیگری به آنها کمک کرده و این برنامه را برایشان نصب کند، اما نه کارمندان بانک ها حاضر به انجام این کار برای مشتریان خود هستند و نه می‌توانند به افراد غریبه اعتماد کنند، پس چه باید بکنند؟
6- برخی از مشتریان بانک ها در سراسر ایران هنوز از گوشی‌های قدیمی استفاده می‌کنند و گوشی جدید ندارند این عزیزان هم به نوعی مشکل دارند.
7- برخی دیگر از مشتریان بانک ها کارتی دارند و بعضا پرداخت غیر حضوری هم دارند، اما هنوز موبایل ندارند و به نوعی افراد سنتی هستند که تاکنون تلفن همراه استفاده نکرده‌اند، آنها چه باید بکنند؟
8- غالب مردم از چند کارت و از کارت بانکهای مختلف استفاده می‌کنند که برای استفاده از هر کارت، برنامه همان بانک را نصب نمایند که بهره‌مندی از چند کارت با چند برنامه متفاوت سخت و دشوار است.
9- رمز پویای هر بانکی تعداد اعداد متفاوتی دارد، به طوری که برخی بلند و برخی کوتاه می‌باشد. رمز برخی از بانک ها 4 رقمی، برخی 5 رقمی و برخی 6 رقمی هستند و شاید اعداد بیشتری هم وجود داشته باشد که بنده از آن بی‌خبرم، اما حفظ کردن این رمزها برای هر کسی راحت نیست و نوشتن رمز پویا بر روی کاغذ نیز بعضاامکان‌پذیر نیست.
10- مدت زمان استفاده از رمز پویا در هر بانکی متفاوت است، برخی از بانک ها یک دقیقه و برخی دیگر دودقیقه به مشتری وقت می‌دهند که این تفاوتها قابل درک نیست!


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار