شماره شبا تهران شارژ

مستمری بیکاران فاقد بیمه روی میز دولت

در پی تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر مسئولیت سازمان تأمین اجتماعی برای پرداخت مستمری بیکاری به مشاغل فاقد بیمه، به‌نظر می‌رسد تغییر وام کرونا به مستمری بیکاری در دستور کار متولیان امر قرار گرفته که البته کاری به‌نسبت پیچیده و دارای بار مالی قابل‌توجهی است.
99/08/05 دوشنبه 09:44
کد خبر: 267641

به گزارش بنکر (Bankerصبح روز شنبه، جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور رهبر معظم انقلاب در حسینیه امام‌خمینی(ره) برگزار شد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این نشست درباره برخی افراد بیکارشده در اثر کرونا که بیمه بیکاری ندارند، تأکید فرمودند: تأمین اجتماعی موظف است برای حل این مشکل اقدام کند که البته در این قضیه نیز ورود خیرین از برترین انفاق‌ها‌ست.

تغییر ناگزیر استراتژی دولت
پس از برگزاری جلسه ستاد مقابله با کرونا و تأکید مقام معظم رهبری بر وظیفه تأمین اجتماعی در پرداخت مستمری بیکاری به بیکارشدگان فاقد بیمه، سخنگوی دولت از تصمیم برای درنظر‌گرفتن پوشش بیمه بیکاری برای این افراد و حمایت از آنها خبر داد. از اظهارات علی ربیعی چنین برمی‌آید‌ که دولت احتمالا حمایت‌های قبلی از کسب‌وکارها و مشاغل آسیب‌دیده از کرونا و حمایت از معیشت مشاغل غیررسمی را به‌نحوی تغییر می‌دهد که به‌جای حمایت از مسیر پرداخت تسهیلات بانکی، مبالغی در قالب مستمری بیکاری به مشاغل فاقد بیمه پرداخت شود.

البته حمایت‌های قبلی با استفاده از منابع بانکی و با نرخ سود 12درصد انجام می‌شد و بر این اساس، تغییر استراتژی دولت در حمایت از مشاغل آسیب‌دیده از کرونا نیازمند تأمین منابع ملی و دولتی و البته بدون بازگشت خواهد بود. همچنین مبالغی که به‌عنوان کمک معیشتی به خانوارهای کم‌درآمد فعال در مشاغل غیررسمی پرداخت می‌شد نیز در مقایسه با مستمری بیکاری رقم قابل‌توجهی نیست و برای تغییر استراتژی در این حوزه نیز باید منابع مالی قابل‌توجهی تأمین شود.

منبع: hamshahrionline

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار