مردم: ارزی در کار نیست

افراد زیادی عنوان می‌کنند، هر روز به بازار ارز می‌آیند ولی صرافی‌ها می‌گویند ارزی برای عرضه ندارند یا اینکه می‌گویند نوبت‌دهی نداریم و باید به‌صورت اینترنتی نوبت بگیرید.

به گزارش بنکر (Bankerدر واقع شاید بسیاری از افراد عادی به‌صورت روزانه به بازار ارز مراجعه کنند، ولی نمی‌توانند ارزی دریافت کنند. در این میان، گروهی عنوان می‌کنند، صرافی ملی به‌صورت اینترنتی نوبت خرید ارز می‌دهد و به همین دلیل جمعیت زیادی در برابر این صرافی مشاهده نمی‌شود. البته بسیاری هم در بازار باور دارند که این نوبت‌دهی اینترنتی واقعی نیست.

اثبات چنین ادعایی مسلما به سادگی نیست؛ با این حال، نهادهای نظارتی می‌توانند بر این نوبت‌دهی‌ها نظارت کنند، هر چند راه‌حل ساده‌تر این است که به‌طور کلی این شکاف تقاضاساز در بازار از بین برود. وقتی صرافی‌ها شلوغ می‌شوند و همه افراد هم نمی‌توانند ارز دریافت کنند، در فضای کرونایی و اضطراب حاصل از افزایش قیمت‌ها، درگیری‌های زیادی هم بین مردم مشاهده می‌شود که در فضای مجازی مورد توجه قرار می‌گیرد. با این حال، برخی از شلوغی بازار هم مربوط به دلالانی است که چند نفر را با خود به بازار می‌آورند تا به واسطه آنها، ارز ارزان دریافت کنند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار