مالیات کارمندی چرا؟

یكي از اقلام كسورات فيش حقوقي ما كارمندان دولت، ماليات است! يعني كارمند دولت چون حقوقش را از دولت مي گيرد سيستم مالياتي كشور راحت ترين راه را براي اخذ مالبات از اين قشر زير خط فقر ! انتخاب كرده است.
٢۶ بهمن, ١٣٩٨ شنبه ١٣:۵٣
کد خبر: ٢۶٣٣٨٨

يعني شما هنوز حقوق خود را نگرفته ماليات آن را به دولت مي دهيد. ماليات دادن در يك جامعه ،‌يكي از راههاي اساسي توسعه يك كشور است و ملت هر جامعه براي بهره مندي بيشتر از رفاه و آسايش و نيز امكانات و خدمات لازم است كه ماليات بر درآمد خود را بپردازند. همه ما ها افراد زيادي را با سرمايه هاي كلان را در بين دوستان ، فاميل و آشنايان خود سراغ داريم كه اين افراد داراي يك شغل بسيار پر درآمدي هستند كه در هيچ قانون و نوشته اي اسمي از آن به ميان نيامده است و اين شغل شريف چيزي نيست به جز : شغل آزاد .

افرادي كه سرمايه زيادي دارند به اين شغل شريف روی مي آورند چون نه فيش حقوقي دارند و نه حساب و كتاب كارشون جايي نوشته ميشه فقط خودشون ميدونن و طرف حسابشون.! هستند افرادي كه با يك تلفن زدن صدها ميليون به جيب مي زنند بدون آنكه كمترين درصدی از اين درآمد خود را ماليات بدهند . يك قرون هم ماليات نمي دهند. چرا بايد كارمندي بعد از 10 سال كار كردن از حقوق 300 توماني خود قبل از اينكه حقوقش را بگيرد ، ماليات بدهد اما افراد ديگر با چنين شغل های كاذب و مجازی با ميليونها تومان درآمد ماليات ندهند؟


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر: