شماره شبا تهران شارژ

لمس ۱۶ میلیون در بازار سکه

دیروز در بازار معاملات فردایی قیمت سکه تا آستانه مرز ۱۶ میلیون تومانی رشد کرد.

به گزارش بنکر (Bankerبا این حال، با کاهش قیمت دلار، سکه نیز از مرز یاد شده عقب‌نشینی کرد و در حوالی ۱۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قرار گرفت. این قیمت هم چنان ۴۰۰ هزار تومان بیشتر از روز شنبه بود. در بازار معاملات خرد، برای سکه حتی ارقام بالاتری نیز به ثبت رسید، به‌طوری‌که کمتر معامله‌گری حاضر بود سکه خود را زیر مرز ۱۶ میلیون تومانی به فروش برساند.

گروهی از فعالان عنوان می‌کردند، حتی سکه نقدی بالاتر از ۱۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان هم در بازار معامله شده است.

قیمت‌های کنونی دلار و اونس جهانی از نرخ سکه حمایت نمی‌کند. بنابراین امکان دارد قیمت با یک اشاره که می‌تواند یک رویداد سیاسی یا خبری علیه وضعیت کنونی بازار باشد بترکد. از دید این تحلیلگران بازار ارز و سکه از حالت عادی خارج شده‌اند و در زمانی که شرایط بازار طبیعی نیست، احتمال افزایش حباب بیشتر می‌شود.

محاسبات نشان می‌دهد درحال‌حاضر حباب قیمت سکه به بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است. رشد حبابی به معنای افزایش ارتفاع یک هواپیما با سوخت بسیار کم است. اما پرسش این است که این هواپیما باز هم امکان افزایش ارتفاع دارد؟ برخی تحلیلگران بازار سکه پاسخ مثبت می‌دهند.

 به گفته این گروه قیمت سکه بدون پشتوانه بنیادی باز هم می‌تواند به روند افزایشی خود ادامه دهد و قیمت‌های بالاتری را تجربه کند. اما مساله اینجاست که تمام معامله‌گران می‌دانند، روزی بازار باید از شرایط حبابی خارج شود. این موضوع موجب می‌شود که همزمان با افزایش شدید قیمت‌ها، هراس از ریزش هم در دل معامله‌گران جاری باشد. آنها همزمان با خرید، آماده خروج از بازار در وقت مقتضی هم هستند. زیرا در بازار حبابی هر آن باید آماده سقوط قیمت بود.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار