شماره شبا تهران شارژ

قیمت پایه طلا 1500 دلار رقم خورد

اسکوشیابانک کانادا اعلام کرد که طلا سال جدید را با قدرت آغاز نموده است و قیمت پایه این فلز با ارزش را به نسبت سال پیش که 1.450 دلار در هر انس بود، افزایش داده است.

به گزارش بنکر (Banker)، هفته گذشته، نیکی شیلز، استراتژیست کالاهای اسکوشیابانک گفت: "پیش از این، سطح پایه قیمت طلا 1450 دلار بود که از ثبات بسیاری برخوردار بود، ولی در سال جدید گویا این سطح، با همان ثبات قبلی به 1500 دلار رسیده است."

طی شب گذشته، در پی حمله موشکی ایران به پایگاه های نظامی آمریکا در عراق، قیمت طلا به رکورد هفت ساله خود نزدیک شد و هر انس آن به 1.613.30 دلار رسید.

طی آخرین تغییرات، و در پی صحبت های ترامپ مبنی بر عدم پاسخ نظامی به حمله ایران، قیمت طلا با 1 درصد کاهش به 1.558.30 دلار رسید.

نیکی شیلز تاکید کرد که ادامه یافتن تنش ها میان دو کشور که به نوعی واکنش به هر اقدامی از سوی هر یک از طرفین خواهد بود، قیمت نفت و سپس قیمت طلا را به شدت افزایش خواهد داد.

تغییر قیمت طلا از نیمه دوم سال 2019 آغاز شد. ولی باید این نکته را در نظر داشت که بالارفتن قیمت ها با افزایش تنش های سیاسی و جغرافیای سیاسی همراه است و در واقع می توان گفت ناشی از ترس سرمایه گزاران می باشد که آن ها را به سوی طلا سوق می دهد. و بنا بر تجربه بازار، افزایش هایی که بر پایه چنین شرایطی بنا شده باشند، ممکن است هر آن به کاهش تبدیل شوند.

براساس گزارش سایت tala، از حیث دیدگاه بلند مدت در خصوص طلا می توان به تغییر نرخ ها در فصل سوم سال 2019 و تمایل به ریسک کمتر، کاهش ارزش دلار آمریکا، انتظارات در خصوص تورم پیش رو، قوس منحنی ها، تقویت فارکس در دسامبر 2019 اشاره نمود که همگی در تثبیت و تقویت رشد این فلز نقش دارند.

به گفته شیلز، طلا همچنان شاهد تقاضای بیشتر و سرمایه گزاران فصلی می باشد.

در نهایت افزایش ناشی از ریسک های جغرافیای سیاسی به حالت عادی بازخواهد گشت و بازارهای جهانی نیز از نیمه دوم ژانویه به طور کامل مشغول کار خواهند شد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار