قیمت طلا واقعی نیست

با وجود سینگال های بسیار زیاد برای افزایش قیمت طلا اما می توان گفت قیمت طلا تا حد زیادی متوقف شده است و قیمت فعلی آن چندان از شرایط کلان موجود نشئت نگرفته است.

به گزارش بنکر (Bankerتنها یک هفته به انتخابات ایالات متحده مانده است و این موضوع باعث شده تا سرمایه گذاران دست به سرمایه گذاری نزده و منتظر بمانند تا نتیجه انتخابات مشخص شود.

اما مهم ترین فاکتوری که قیمت طلا را پایین نگه داشته وضعیت دلار می باشد. در حال حاضر طلا در حال حرکت با دلار بوده و قیمت آن پایین و در حول و حوش 1900 دلار نگه داشته است.

این در حالی است که شرایط کلان اقتصادی از قیمت های بسیار بالاتر طلا حمایت می کنند ولی طلا در محدوده 1900 دلار باقی مانده و به جای دریافت سینگال از شرایط کلان اقتصادی از طرف دلار سیگنال دریافت می کند.

اگر در انتخابات پیش رو کرسی های سنا را دموکرات ها پر کرده و بایدن نیز رئیس جمهور ایالات متحده شود قیمت طلا به شکل بسیار قدرتمندی افزایش خواهد یافت.

بیشتر نمودار ها نشان دهنده قیمت بالا تر طلا تا پایان سال می باشد. پیش بینی می شود که تا پایان سال قیمت طلا تا 2000 دلار و تا سه ماهه ابتدایی اول سال 2021 قیمت طلا تا 2100 دلار افزایش خواهد یافت.

منبع: Kitco/tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار