قیمت طلا امروز ۲۴بهمن ماه سال ۹۸

در حالی که تلفات ناشی از ویروس کرونا در چین با رشد چشمگیری روبرو شده است، قیمت طلا در بازارهای جهانی افزایش یافته است.

به گزارش بنکر (Bankerبسیاری از سرمایه گذاران اقدام به فروش سهام و خرید طلا کرده اند و این مساله نقش مهمی در افزایش چشمگیر قیمت این فلز گرانبها داشته است.

قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 0.4 درصد افزایش به 1572 دلار رسیده است. در حالی که کارشناسان سازمان بهداشت جهانی نسبت به بدتر شدن بحران کرونا در چین و سایر کشورها هشدار داده اند، مقام های استان هوبی چین از افزایش فزاینده تعداد تلفات ناشی از این ویروس خبر می دهند.

تنها در روز پنجشنبه بیش از 14840 مورد جدید از ابتلا به این ویروس در استان هوبی گزارش شده است.

در پی انتشار این خبر شاخص سهام در بازارهای آسیایی با افت زیادی روبرو شده است.

ارزش ین ژاپن که پیش از این به پایین ترین سطح در 3 هفته اخیر رسیده بود با افزایش همراه شده و ارزش دلار نیز نزدیک به بالاترین سطح در 4 ماه اخیر قرار گرفته است.

استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا گفت: تبعات منفی اقتصادی ناشی از ویروس کرونا موقت خواهد بود و فراتر از سال 2020 ادامه نخواهد یافت.

جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا روز چهارشنبه بار دیگر نسبت به چشم انداز اقتصادی مثبت این کشور ابراز اطمینان کرده است، هرچند اذعان نمود که گسترش ویروس کرونا در چین احتمالا تبعات کوتاه مدتی خواهد داشت.

بانک مرکزی بلاروس پیش بینی کرده است که ذخایر طلا و ارز خارجی این کشور در سال 2020 کاهش خواهد یافت ولی بالاتر از پیش بینی رسمی 7.3 میلیارد دلاری باقی خواهد ماند.

قیمت هر اونس پالادیوم با 0.8 درصد کاهش به 2384 دلار و قیمت هر اونس نقره با 0.5 درصد افزایش به 17.55 دلار رسیده است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار