شماره شبا تهران شارژ

قیمت طلا امروز ۱۵ بهمن ماه سال ۹۸

قیمت طلا که روز دوشنبه با افت یک درصدی روبرو شده بود، در آغاز مبادلات امروز سه شنبه تغییر چندانی نداشته است. افزایش ارزش دلار آمریکا مانع بزرگی برای رشد قیمت جهانی طلا بوده است.

به گزارش بنکر (Banker بانک مرکزی چین قصد دارد تدابیر مالی و پولی ویژه ای را برای مقابله با تبعات منفی ویروس کرونا بر اقتصاد این کشور اتخاذ کند و این مساله موجب امیدواری سرمایه گذاران بین المللی شده است.

قیمت هر اونس طلا امروز به 1575 دلار رسیده است که نسبت به روز گذشته تثبیت شده است.

بارت ملک تحلیلگر ارشد موسسه تی دی اس در این باره گفت: چین تدابیر مستحکمی را اتخاذ کرده است تا نشان دهد این ویروس مهار شده است. این تدابیر کمک زیادی به اعتماد بازار خواهد کرد.

وی افزود: ما با جهش ارزش دلار آمریکا روبرو هستیم و شاخص سهام در بازارهای مالی نیز با افزایش همراه شده است، شاید در کوتاه مدت سرمایه گذاران تمایل بیشتری برای سرمایه گذاری در بازار ارز و سهام داشته باشند.

بانک مرکزی چین اعلام کرده است که قصد دارد 1.2 تریلیون یوان معادل 173 میلیارد دلار به بازار پولی تزریق کند. بانک مرکزی چین نرخ بهره تسهیلات کوتاه مدت را نیز یک درصد کاهش داده است.

سازمان بورس چین نیز محدودیت های شدیدی را علیه فروش سهام از سوی مدیران صندوق های سرمایه گذاری اعمال کرده است.

این اقدامات چین موجب افزایش ارزش سهام آمریکا در روز دوشنبه شد آن هم پس از 3 روز کاهش شاخص در بازارهای مالی.

ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی نیز 0.4 درصد افزایش یافته است.

Stephen Innes تحلیلگر ارشد موسسه AxiCorp. نیز گفت: وقتی با چنین بحرانی روبرو هستیم، سرمایه گذاران منتظر تاثیرات منفی ویروس کرونا بر اقتصاد چین هستند و منتظرند تا اتفاقات این کشور را مشاهده کنند، این مساله بانکهای مرکزی جهان را مجبور خواهد کرد تا نرخ بهره را کاهش دهند.

در شرایطی که نرخ بهره در سراسر جهان با کاهش روبرو می شود،طلا می تواند به روند صعودی خود ادامه دهد.

طلا معمولا به عنوان مکان امن سرمایه گذاری در برابر نااطمینانی های سیاسی و مالی مورد استفاده قرار می گیرد.

Edward Moya تحلیلگر برجسته موسسه OANDA نیز گفت: به نظر می رسد روند صعودی قیمت طلا با یک توقف روبرو شده است چرا که بازارهای بین المللی منتظر واکنش بانکهای مرکزی جهان به نگرانی های مربوط به ویروس کرونا و تبعات اقتصادی آن هستند.

قیمت هر اونس نقره نیز با 2.1 درصد کاهش به 17.65 دلار رسیده است. قیمت پالادیوم با 1.7 درصد رشد به 2317 دلار رسیده است. قیمت پلاتین نیز با 1.1 درصد رشد به 966 دلار رسیده است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار