قیمت طلا امروز ۱۴ بهمن ماه سال ۹۸

با بازگشت سرمایه گذاران چینی از تعطیلات سال جدید چینی و افزایش تقاضا، قیمت طلا در بازارهای بین المللی بار دیگر روند صعودی گرفته است.
١۴ بهمن, ١٣٩٨ دوشنبه ٠٨:٣٠
کد خبر: ٢۶٣١٢٩

به گزارش بنکر (Banker قیمت هر اونس طلا امروز به 1584 دلار رسیده است. به اعتقاد تحلیلگران بین المللی قیمت طلا در شرایط کنونی تحت تاثیر نگرانی های مربوط به گسترش ویروس کرونا قرار دارد.

از سوی دیگر تدابیر دولت چین برای حمایت از رشد و رونق اقتصادی و مقابله با تبعات منفی این ویروس، تاحدی موجب کاهش نگرانی ها درباره کاهش رشد این کشور در سال 2020 شده است.

تازه ترین آمارها نشان می دهد تاکنون بیش از 14557 نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده اند و 350 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

اکثر اقتصادهای بزرگ جهان سفرهای خود به چین را لغو کرده اند و شرکت هواپیمایی آمریکن ایرلاینز نیز از پذیرش اتباع خارجی که 14 روز گذشته به چین سفر کرده اند، خودداری می کند.

بانک مرکزی چین قصد دارد در تازه ترین اقدام خود برای مقابله با تبعات منفی این بحران، 174 میلیارد  دلار نقدینگی به اقتصاد تزریق کند.

نگرانی ها از گسترش این ویروس موجب کاهش نرخ بهره اوراق قرضه آمریکا و افت شدید شاخص سهام وال استریت شده است.

سرمایه گذاران بین المللی اکنون منتظر اعلام آمارهای ماه ژانویه چین در خصوص فعالیت های صنعتی هستند. چالش جدید بازارهای جهانی، خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و تبعات بعدی آن است.

لندن و بروکسل اکنون باید بر سر روابط تجاری جدید پس از برگزیت مذاکره کنند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker instagram
نگاه بنکر
چهره های ماندگار