قیمت طلا امروز ۱۲ اسفند ماه سال ۹۸

قیمت طلا که روز جمعه با کاهش شدیدی روبرو شده بود، امروز با افزایش بیش از یک درصدی همراه شده است.

به گزارش بنکر (Banker نگرانی ها نسبت به تاثیرات منفی ویروس کرونا بر اقتصاد جهان و احتمال وقوع رکود اقتصادی موجب شد تا سرمایه گذاران به سوی بازار فلزات گرانبها به خصوص طلا روی آورند.

قیمت هر اونس طلا امروز با 1.2 درصد افزایش به بیش از 1602 دلار رسیده است. قیمت طلا روز جمعه با کاهش شدید 4 درصدی روبرو شده بود.

کاهش شدید تولیدات صنعتی چین موجب افزایش نگرانی ها در بین سرمایه گذاران نسبت به اوضاع اقتصادی جهان و افت شدید شاخص سهام در بازارهای مالی شده است.

بهره اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری آمریکا نیز با افت بی سابقه ای روبرو شده و ارزش ین ژاپن در برابر دلار آمریکا به بالاترین سطح خود از اکتبر رسیده است.

تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد فعالیت های صنعتی در چین طی ماه فوریه با شدیدترین کاهش طی سال های اخیر روبرو شده و حتی بدتر از بحران مالی جهان بوده است.

کارخانه های چینی با کمبود شدید نیروی کار روبرو هستند. گسترش ویروس کرونا موجب شده تا بازارهای مالی جهان با بدترین سقوط از بحران مالی 2008 روبرو شوند به طوری که طی هفته گذشته 6 تریلیون دلار از ارزش سهام بازارهای بین المللی کاسته شده است.

اقتصاددانان گلدمن ساکس پیش بینی می کنند که فدرال رزرو آمریکا به سرعت نرخ بهره را کاهش خواهد داد.

جرومی پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا روز جمعه گفت: گرچه اقتصاد آمریکا هنوز مستحکم و قوی است ولی ویروس کرونا یک ریسک جدی است و فدرال رزرو آماده اقدام در صورت نیاز است.

قیمت هر اونس نقره نیز با 1.3 درصد افزایش به بیش از 16.88 دلار رسیده است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار