قیمت طلا امروز چهارشنبه ۲۱ اسفند ۹۸

شک و تردیدها درباره بسته محرک مالی و اقتصادی آمریکا برای مقابله با ویروس کرونا موجب شد تا قیمت طلا در مبادلات امروز چهارشنبه با افزایش همراه شود و این مساله فشار زیادی بر بازار سهام آسیا و آمریکا وارد کند.

به گزارش بنکر (Banker شاخص ارزش دلار آمریکا در برابر ارزهای معتبر بین المللی نیز کاهش یافته است.

قیمت هر اونس طلا با 0.5 درصد افزایش به بیش از 1657 دلار رسیده است. قیمت طلا روز سه شنبه با کاهش 2 درصدی روبرو شده بود که علت اصلی آن امیدواری ها درباره تدابیر محرک مالی و پولی در سطح جهان برای مقابله با تاثیرات منفی ویروس کرونا بود.

در حالی که تعداد موارد مثبت ابتلا به کرونا در آمریکا به سرعت رو به افزایش است، کاخ سفید و کنگره در حال مذاکره بر سر تدابیر و اقداماتی برای تقویت اقتصاد این کشور هستند.

ارزش دلار در برابر ین ژاپن و فرانک سوئیس با کاهش روبرو شده است. تعداد کل افراد مبتلا به کرونا در چین به 80778 نفر و در سطح جهان به 116 هزار نفر رسیده است.

ژاپن نیز قصد دارد بسته محرک مالی و اقتصادی 4 میلیارد دلاری برای مقابله با کرونا اختصاص دهد. وزیر دارایی جدید انگلیس نیز وعده داده است تا میلیاردها پوند برای مقابله با کرونا اختصاص دهد.

رشد اقتصادی منطقه یورو در سه ماه پایانی 2019 میلادی به شدت کاهش داشته است.

میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با 0.18 درصد کاهش به 962 تن رسیده است.

قیمت هر اونس پالادیوم با 0.7 درصد کاهش به 2403 دلار رسیده و قیمت هر اونس نقره نیز با 0.9 درصد افزایش به 17.02 دلار رسیده است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار