بازار طلا به کدام جهت حرکت می کند؟

هفته گذشته با افزایش ارزش دلار ما شاهد کاهش قیمت طلا بودیم اما با شروع این هفته از روز گذشته قیمت طلا بار دیگر روند افزایشی خود را آغاز کرده و قیمت ان افزایش پیدا کرد.

به گزارش بنکر (Bankerهم اکنون هر اونس طلای جهانی 1898 دلار است و درست در زیر سطح کلیدی 1900 دلار معامله می شود. مهم ترین عامل کاهش قیمت طلا به زیر 1900 دلار را می توان افزایش ارزش دلار دانست.

همراه با انتشار داده های مربوط به مشاغل غیر کشاورزی ایالات متحده و دستمزد ها در روز های پنجشنبه و جمعه هفته گذشته، طلا نوسان زیادی را از خود نشان داده و ابتدا تا زیر 1870 دلار نیز کاهش یافت.

اما پس از آن طلا توانست بخشی از قیمت از دست رفته خود را بازیابی کرده و به کانال 1880 دلار بازگردد. هم اکنون نیز از روز گذشته رشد خوبی را از خود نشان داده و توانسته است تا نزدیکی 1900 دلار افزایش داشته باشد.

در حال حاضر سرمایه گذاران و معامله گران در انتظار داده های مربوط به قیمت تمام شده کالا ها برای مصرف کنندگان و همچنین نرخ تورم هستند که می توانند قیمت طلا را جا به جا کند.

به خصوص در شرایطی که داده های اقتصادی ممکن است فدرال رزرو را مجبور به تغییر سیاست های مالی خود کند، سرمایه گذاران ترجیح می دهند از دلار نگهداری کرده و از سرمایه گذاری بپرهیزند.

در این میان تحولات اخیر خاورمیانه و همچنین تنش های میان ایالات متحده و چین جذابیت طلا را افزایش می دهد. حال باید منتظر ماند و دید که داده های اقتصادی روز پنجشنبه به چه شکل خواهند بود.

اگر از نظر فنی به نمودار های طلا نگاه کنیم متوجه می شویم که یکی از مهم ترین مقاومت های پیش روی طلا عدد 1894 دلار است که اگر طلا به حرکت پایدار خود در بالای این سطح مقاومت ادامه دهد می تواند به بالای 1900 دلار برود.

در صورتی که طلا بتواند سطح 1900 دلار را نیز به دست آورد آنگاه مقاومت 1913 دلاری فعال شده و طلا به سمت ان حرکت خواهد کرد.

در پایین نمودار اولین پشتیبانی طلا در سطح 1881 دلار رقم خواهد خورد. در صورتی که طلا افت بیشتری از خود نشان داده در محدوده 1877 تا 1879 دلار دچار حمایت خواهد شد.

منبع: tala

برچسب ها:
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار