قیمت باورنکردنی بیت کوین ۱۰ سال قبل!

بیت کوین در روزهای اخیر در حال ثبت رکوردهای متوالی بوده و حالا در استانه ورود به ۵۰ هزار دلار قرار دارد اما زمانی تنها ۱۰ سنت نرخ داشته است.

به گزارش بنکر (Bankerاین ارز اگرچه دارای نوسانات بسیار شدیدی بوده اما یک گزینه خوب سرمایه‌گذاری بوده است. دنیل پولوتسکی- مدیر شرکت کوین فلیپ گفت: در یک دهه اخیر هیچ دارایی دیگری مثل بیت کوین ( پربازده) نبوده است.

در اکتبر ۲۰۱۰ می‌شد با ۱۰۰ دلار با توجه به نرخ ۱۰ سنتی آن، ۱۰۰۰ بیتکوین خرید. این ۱۰۰۰ بیتکوین درحال‌حاضر ۴۸ میلیون دلار ارزش دارد. البته این را هم نباید فراموش کرد که خیلی از افراد هم تمام یا بخش بزرگی از سرمایه خود را در این بازار از دست دادند: در سال ۲۰۱۷ بیتکوین از ۲۰ هزار دلار به تنها ۵۰۰۰ دلار رسید و این سناریو ممکن است حالا هم اتفاق بیافتد. اصلی‌ترین دلیل مخالفان با بیتکوین و سایر ارزهای دیجیتالی هم همین نوسانات بالای آنها است که برای سرمایه‌گذاران مبتدی بسیار خطرناک خواهد بود.
به گفته پولوتسکی تعداد کسانی که در سال اولیه بیتکوین وارد این بازار شدند و دارایی خود را پس انداز کردند خیلی کم است و به همین دلیل تعداد افراد میلیونر شده از بیتکوین هم احتمالا خیلی زیاد نیست.
مایک نووگارتس- مدیر موسسه گلکسی دیجیتال پیش‌بینی می‌کند نرخ بیتکوین امسال به ۶۰ هزار دلار هم برسد. با این حال او هشدار داده است که در بازار ارزهای دیجیتالی هیچ چیز قطعی نیست و سرمایه‌گذاران باید خود را آماد مواجهه با هر چیزی کنند.

درحال‌حاضر و با بالا گرفتن تب ارزهای دیجیتالی، غول‌های مالی جهان در حال ورود به این بازار هستند: مسترکارد که بزرگ‌ترین ارائه دهنده خدمات پرداخت در جهان محسوب می‌شود اعلام کرده است تا پایان امسال امکان افزوده شدن ارزهای دیجیتالی به شبکه خود را فراهم می‌کند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار