فرمول محاسبه طلا تغییر می‌کند؟

رئیس اتحادیه طلا و جواهر می‌گوید: در حال حاضر به یک جمع‌بندی رسیدیم مبنی بر اینکه درصدی را که طلافروش به‌عنوان سود خود دریافت می‌کند، ثابت کنیم تا دیگر این مبلغ ناشی از قیمت طلا نباشد. این رویکرد باعث می‌شود با افزایش قیمت طلا، بار سنگینی روی دوش مصرف‌کننده نباشد. به‌زودی این موضوع را به صنعت و بازار اعلام می‌کنیم تا از این به بعد سود فروشندگان طلا، نه به‌صورت درصدی، بلکه ریالی دریافت شود.

به گزارش بنکر (Bankerآیت محمدولی در همین رابطه می‌افزاید: به این ترتیب مصرف‌کننده رغبت بیشتری برای خرید مصنوعات طلا پیدا می‌کند. تلاش می‌کنیم تا از این به بعد طلافروشان عدد ثابتی را به‌ جای درصدی از قیمت طلا دریافت کنند.
محمدولی در رابطه با زمان اجرای این تصمیم نیز اظهار کرد: با سازمان حمایت مصرف‌کنندگان مشورت‌هایی انجام داده‌ایم و قرار است در همین روزها پاسخی ارائه کنند.

وی درباره میزان در نظر گرفته شده برای فعالان بخش‌های مختلف بازار طلا نیز گفت: تولیدکننده هدر رفت طلا دارد و برخی از هزینه‌هایش با قیمت روز دلار پیش می‌رود. پیش‌بینی می‌کنیم حاشیه سودی معادل تقریباً پنج تا هفت درصد برای تولیدکنندگان در نظر بگیریم. پس از این فروشندگان سود خود را به‌صورت ریالی دریافت می‌کنند.

حال باید دید آن‌طور که رئیس اتحادیه طلا می‌گوید، تصمیم این اتحادیه به‌زودی ابلاغ می‌شود و می‌تواند اثر مثبتی روی قیمت‌ها داشته باشد؟ آیا تلاش برای بازگشت قدرت خرید از دست رفته مردم موفق خواهد بود؟


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
banker
نگاه بنکر
چهره های ماندگار